Almanya'dan Türkiye'ye Gelirken Hangi Ülkelerden Geçilir?

Sila Yolu 2021
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2021'ye Hemen Katıl
Almanya'dan Türkiye'ye gitmek yıllardır olağan bir şekilde sila yolu olarak adlandırılarak gerçekleştiren uzun bir kara yolu yolculuğudur. Özellikle yaz aylarında Gurbetçilerin yaz tatillerini memleketlerinde değerlendirmek amacıyla çıktığı bu izin yolunda çeşitli sorunlarla karşılaşmak bazen can sıkabiliyor. Bu sorunların bir çok sebebi olabiliyor. Bunlar; araç arızasından kaynaklanan sorunlar, yolların sağlıklı sürüşler için iyi olmaması, gümrük kapılarındaki uzun araç bekleme sıraları, yollarda yaşanan yankesicilik, hırsızlık, dolandırıcılık olayları gibi..

Konumuza dönecek olursak Almanya'dan Türkiye'ye gelirken bir çok ülke ve şehirden geçerek Türkiye'ye ulaşıyoruz. Bu rota ülkeleri Almanya'nın kuzey şehirlerinden Hamburg'dan Türkiye'ye giden biri için Çekya, Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan ülkelerinden geçerken Köln'den yola çıkan bir gurbetçi ise Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan'dan geçmektedir. Tabi Sırbistan'dan sonra diğer gurbetçilerimiz Sırbistan-Bulgaristan sınır kapısı son durumu ya da Kapıkule sınır kapısı son durumu, gümrük yoğunluklarını kontrol ederek rotalarında değişikliğe gidebiliyor.

Almanya'dan Türkiye'ye Arabayla Gitmek İçin En Kısa Yol Hangisi? Yol Haritası 2021

Öncelikle Almanya Türkiye araba yolculuğu yaparak en kısa yol rot Türkiye'ye gitmek için Almanya'nın kuzeyinden bulunan şehirlerinden başlayacak olursak;

Bremen Hamburg Türkiye En Kısa Yol Haritası

Bremen ve Hamburg > Hannover > Leipzig > Dresden > Prag > Brno > Bratislava > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Hamburg'dan => 2226 km, Bremen'den => 2197 km)

Hamburg'dan Türkiye'ye Alternatif sınır kapıları ile birlikte olan haritayı indirmek için tıklayınız.

rotasını takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Hamburg ile Türkiye arası haritayı daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Berlin Türkiye En Kısa Yol Haritası

Berlin > Dresden > Prag > Brno > Bratislava > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (1935 km)

rotasını takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Berlin ile Türkiye arası haritayı daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Dormund Frankfurt Türkiye En Kısa Yol Haritası

Dortmund > Frankfurt Am Main > Würzburg > Nürnberg > Regensburg > Passau > Linz> Viyana > Györ > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Dortmund'dan => 2240 km, Frankfurt Am Main'den => 2027 km)

Dortmund'dan Türkiye'ye Alternatif sınır kapıları ile birlikte olan haritayı indirmek için tıklayınız.

rotasını takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Dortmund-Frankfurt ile Türkiye arası haritayı daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Duisburg Düsseldorf Kapıkule Yol Haritası

Duisburg > Düsseldorf  > Leverkusen > Köln > Frankfurt Am Main > Würzburg > Nürnberg > Regensburg > Passau > Linz > Viyana > Györ > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Duisburg'dan => 2269 km, Düsseldorf'dan => 2247 km)

Duisburg ve Düsseldorf'dan Türkiye'ye Alternatif sınır kapıları ile birlikte olan haritayı indirmek için tıklayınız.

rotasını takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Duisburg-Düsseldorf ileTürkiye arası haritayı daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Köln Türkiye En Kısa Yol Haritası

Rota 1: Köln > Bonn > Frankfurt Am Main > Würzburg > Nürnberg > Regensburg > Passau > Linz > Viyana > Györ > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (2209 km)
Köln'den Türkiye'ye Alternatif sınır kapıları ile birlikte olan haritayı indirmek için tıklayınız.

rotasını takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Köln, Türkiye arası Avustuya, Macaristan üzeri rotayı daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Rota 2: Köln > Frankfurt > Mannheim > Karlsruhe > Stuttgart > Augsburg > Münih > Salzburg > Villach > Lubyana > Zagreb > Belgrad > Niş > Sofya > Kapıkule Sınır Kapısı (2225 km)

rotasını takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Köln ile Türkiye arası Slovenya, Hırvatistan üzeri rotayı daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Mannheim Karlsruhe Stuttgart Kapıkule En Kısa Yol Haritası

Mannheim > Karlsruhe > Stuttgart > Augsburg > Münih > Salzburg > Villach > Lubyana > Obrezje (Obrezje - Bregana Sınır Kapısı) > Zagreb > Lipovac ( Bajakovo - Batrovci Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Mannheim'dan => 1990 km, Karlsruhe'den => 1931 km, Stuttgart'dan => 1867 km)

rotasını takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Mannheim, Karlsruhe, Stuttgart ile Türkiye arası haritayı daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Ulm Augsburg Münih Türkiye Yol Haritası

Ulm > Augsburg > Münih > Salzburg > Villach > Lubyana > Obrezje (Obrezje - Bregana Sınır Kapısı) > Zagreb > Lipovac ( Bajakovo - Batrovci Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Ulm'den => 1789 km, Augsburg'dan => 1713 km, Münih'den => 1631 km)

rotasını takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Ulm, Augsburg, Münih ile Türkiye arası haritayı daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Almanya Türkiye yolu, Almanya Türkiye Yol Haritası 2021

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2021 Sila Yolu 2021 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri