Gurbetçiler Dövizlerini Değerinde Nerede Bozdurabilir?

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Gurbetçilerin vatanlarına gelmesiyle birlikte ihtiyacı olan Türk lirasını almak için bazı turistik yerler, alışveriş merkezleri, hava limanları, sınır kapılarında gerçek kurun epey altında çevirmektedirler. Aslında bu yıllardır süren bir şey olduğu için çoğu gurbetçi döviz bürolarında bozdurmaktayken bazıları ise banka gişeleri ve atmlerde döviz bozdurma işlemi yapmaktadır.

SON GÜNCELLEME:  01/01/2020
Banka Euro Frang Sterlin
Akbank 6,25 ₺ 5,67 ₺ 6,98 ₺
Deniz Bank 6,29 ₺ 5,68 ₺ 6,99 ₺
Finansbank 6,27 ₺ 5,68 ₺ 7,00 ₺
Garanti Bankası 6,29 ₺ 5,70 ₺ 7,02 ₺
Şekerbank 6,29 ₺ 5,67 ₺ 7,00 ₺
Ziraat Bankası 6,31 ₺ 5,71 ₺ 7,04 ₺
Not: Verilen karşılıklar Bankadaki Gişe Karşılığıdır. İnternet Bankacılığında bu durum farklı olabilir. (Güncellemeler 09:00 - 17.30 arasında yapılmaktadır. Haftasonları bankaların kapalı olmasıyla en son cuma günün verileri girilmektedir.)
Euro, İsviçre frangı ve sterlin olmak üzere Türkiye'de etkin, her yerde ATM ve bankası olan, yüksek kur veren altı bankanın kurlarını günlük olarak sizlere tablo halinde sunuyoruz. Öncelikle şu önemli notu unutmayınız. Bankalar günlük 09:00 - 17:30 arası çalışmaktadır. (Öğle araları 12:30 -13:30 arası kapalıdır) Bundan sebeple bu saatler arasında elinizdekli dövizinizi bozdurunuz. Aksi takdirde örnek vermek gerekirse bankalar, dövizciler kapalı ve sizin paraya ihtiyacınız var. Size hemen döviz bozan kuyumcular tavsiye edilebilir. Kuyumcular ise anlık herhangi bir bankanın kurundan bozayım diyebilir. Eğer bu saat 17:30'dan sonra ise size hemen hemen 1 birim parada 0,5 - 0,15 TL arası aşağıda bir kur ile dövizinizi bozacaktır. Çünkü banka çalışma saatleri bittiği için döviz kurları 0,5 - 0,15 TL arasında düşmekte ve otomatikmen açılış saatine kadar bu şekilde devam etmektedir. Açılış saati 09:00 itibariyle değerinde kur ile işlemlere devam etmektedir.

Ayrıca dövizinizi bozdurma işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız okumaya devam ediniz. ilk önce ilgili bankaya giriş yaptıktan sonra karşınızda ya da sağ veya solda sıra alma cihazları var. Bu sıra cihazlarında ilk önce T.C. Kimlik numaranızı yazın ve tamam butonuna basınız. Karşınıza çıkacak bankacılık işlemlerinden "Gişe İşlemleri" butonuna tıklayınız. Ardından hemen alttan fiş çıkacaktır. İlgili sıra numarasını bekleyiniz. Sıra size geldiğinde gişedeki görevliye döviz bozduracağınızı belirtin ve işlemlerinizi tamamlayın.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri