13 Temmuz 2018

Hırsızlar Gurbetçinin Ev Parasını Çaldı

Hırsızlar Gurbetçinin Ev Parasını Çaldı

İsviçre'den Konya'ya ev almak için giden Abdülkadir Başaran'ın, park halindeki aracının iki şüpheli tarafından arka camının kırılarak bagajdaki 100 bin TL parayı alıp araçla olay yerinden uzaklaştı.

Olay, Konya'nın Selçuklu ilçesine bağlı Sancak Mahallesinde bir inşaat firması önünde gerçekleşti. İsviçre'den Konya'ya ev almak için gelen Abdülkadir Başaran (45), bankadan çektiği 100 bin TL'yi aracının bagajına koyarak evi alacağı inşaat firmasına geldi. Aracını park ederek firmaya giren Başaran, bir süre sonra dışarı çıktı. Dışarı çıktığında otomobilinin arka camının kırıldığı, bankadan çektiği 100 bin TL'nin de çalındığını gören Başaran ve firma yetkilileri, olayı polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri olayın gerçekleştiği bölgedeki güvenlik kameralarını inceleme altına aldı. Güvenlik kameralarında iki kişi olarak görünen şahısların sahte plakalı bir araçla Başaran'ın BMW marka cipinin yanına yanaştı. Ardından sahte plakalı araçtan çıkan iki kişi Başaran'a ait cipin arka camını kırarak bagajda bulunan 100 bin TL alarak kaçtığı görülüyor.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Önceki

Benzer Haberler