8 Temmuz 2018

İzin ve Sıla Yolu Haritası - 2019

Sıla Yolu Haritası - 2019
Yaz ayının gelmesiyle Avrupa'daki gurbetçilerin sıla yolu yolculuğu başladı. Avrupa'daki bazı ülkelerde okulların tatile girmesiyle yola çıkan gurbetçiler şimdiden sınır kapılarında yoğunluk oluşturmaya başladı. Kurban bayramının ağustos ayında olacak olması ve bayramın hemen bitiminde Avrupa'da bazı eyaletlerde okulların başlaması, bu yıl gidiş ve dönüşünün daha daha yoğun olacağını gösteriyor. Bundan sebeple gurbetçiler o kadar saat yol giderken bir de sınır kapılarında sıra beklemek istemiyor.

Sınır kapılarında oluşan yoğunluklara sebep ise gurbetçilerin tek sınır kapısına yönelmesinden kaynaklanıyor. Ancak yola çıkmadan önce bir plan yapılarak alternatif kapılar ya da güzergahlar üzerinden gitmek size hem zamandan kazandıracak hem de yorgunluğunuz bir nebze daha azalacaktır.

2019 Yılı Almanya'dan Türkiye'ye Sıla Yolu Haritası

Almanya'dan Türkiye'ye yola çıkacak takipçilerimizin gideceği güzergahlar aşağıda Almanya izin yolu haritası olarak verilmiştir. Almanya'dan Türkiye'ye gelirken hangi ülkelerden geçilir? adlı yazımızda Almanya'nın üç şehri ile ilgili kullanabileceğiniz haritalar verilmiştir.

Bremen ve Hamburg > Hannover > Leipzig > Dresden > Prag > Brno > Bratislava > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (2225 km)

Alternatif Sınır Kapıları:
Macaristan: ilk tercih Röszke - Horgos eğer Röszke sınır kapısı doluysa, Tompa sınır kapısına yönelin orası da doluysa Hercegszántó sınır kapısına gidebilirsiniz.

Sırbistan: ilk tercih Gradina - Kalotina eğer Gradina sınır kapısı doluysa, Strezimirovtsi sınır kapısına yönelebilirsiniz. Eğer Gradina - Kalotina ve Kapitan Andreevo - Kapıkule bu iki sınır kapısı da doluysa İpsala ve Pazarkule sınır kapılarını kullanmak istiyorsanız. Niş yol ayrımından Presevo sınır kapısına yönelerek Makedonya üzeri gidebilirsiniz. Makedonya üzeri Türkiye 254 km daha fazladır. Makedonya üzeri Türkiye güzergahı şu şekildedir;

Niş > Presevo Sınır Kapısı > Üsküp > Bogoroditsa Sınır Kapısı >  Selanik > İpsala Sınır Kapısı (738 km) -  (Niş - Kapıkule 484 km)

2018 Yılı Almanya'dan Türkiye'ye Sıla Yolu Haritası

2019 Fransa'dan Türkiye'ye İzin Yolu Haritası

Fransa'dan Türkiye'ye yola çıkacak takipçilerimizin gideceği güzergahlar aşağıda Fransa sıla yolu haritası olarak verilmiştir.

2018 Fransa'dan Türkiye'ye Sıla Yolu Haritası

2019 Hollanda ve Belçika'dan Türkiye'ye Sıla Yolu Haritası

Belçika ve Hollanda'dan Türkiye'ye yola çıkacak takipçilerimizin gideceği güzergahlar aşağıda Hollanda ve Belçika izin yolu haritası olarak verilmiştir.

2018 Hollanda ve Belçika'dan Türkiye'ye Sıla Yolu Haritası

Önceki

Benzer Haberler