Sila Yolu İzin Yolu Haritası - 2019

Sila yolu sınır kapıları son durumu, son haberleri anında haberdar olmak için sayfamızı beğenebilirsiniz.
Yaz ayının gelmesiyle Avrupa'daki gurbetçilerin sila yolu yolculuğu başladı. Avrupa'daki bazı ülkelerde okulların tatile girmesiyle yola çıkan gurbetçiler şimdiden sınır kapılarında yoğunluk oluşturmaya başladı. Kurban bayramının ağustos ayında olacak olması ve bayramın hemen bitiminde, Avrupa'da bazı eyaletlerde okulların başlaması, bu yıl gidiş ve dönüşünün daha daha yoğun olacağını gösteriyor. Bundan sebeple gurbetçiler saatlerce yol giderken bir de sınır kapılarında sıra beklemek istemiyor.

Sınır kapılarında yaşanan uzun kuyruklar, ülkelerin gümrük memurlarının yaptığı yavaş işlemler, kaynak yapmaya çalışan bazı gurbetçiler ve birçok sebebi can sıksa da mecburiyetten bu sıkıntılara göz yumabiliyoruz. Ayrıca yoğunlukların bu şekilde olması, tüm gurbetçilerin neredeyse hep aynı kapıya yönelmesinden kaynaklanıyor. Örnek vermek gerekirse Macaristan'da Röszke, Sırbistan'da Gradina, Bulgaristan'da Kapitan Andreevo, Türkiye'de de Kapıkule Sınır Kapılarını kullanarak saatlerce sırada beklemelerine sebep oluyor. Bunun yerine daha küçük, belki yolları daha iyi olmayan kapılara yönelmek daha faydalı olabilir. Sila yolu 2019 yılında sizleri alternatif sınır kapıları ve Türkiye'ye ilk defa aracıyla gidecek gurbetçilerin, hangi güzergahtan gideceğini gösteren sila yolu haritası bu yazımızda.

2019 Yılı Almanya'dan Türkiye'ye Sıla Yolu Haritası

Almanya'dan Türkiye'ye yola çıkacak takipçilerimizin gideceği güzergahlar aşağıda Almanya izin yolu haritası olarak verilmiştir. Almanya'dan Türkiye'ye gelirken hangi ülkelerden geçilir? adlı yazımızda Almanya'nın üç şehri ile ilgili kullanabileceğiniz haritalar verilmiştir.

Bremen ve Hamburg > Hannover > Leipzig > Dresden > Prag > Brno > Bratislava > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (2225 km)

Alternatif Sınır Kapıları:
Macaristan: ilk tercih Röszke - Horgos eğer Röszke sınır kapısı doluysa, Tompa sınır kapısına yönelin orası da doluysa Hercegszántó sınır kapısına gidebilirsiniz.

Sırbistan: ilk tercih Gradina - Kalotina eğer Gradina sınır kapısı doluysa, Strezimirovtsi sınır kapısına yönelebilirsiniz. Eğer Gradina - Kalotina ve Kapitan Andreevo - Kapıkule bu iki sınır kapısı da doluysa İpsala ve Pazarkule sınır kapılarını kullanmak istiyorsanız. Niş yol ayrımından Presevo sınır kapısına yönelerek Makedonya üzeri gidebilirsiniz. Makedonya üzeri Türkiye 254 km daha fazladır. Makedonya üzeri Türkiye güzergahı şu şekildedir;

Niş > Presevo Sınır Kapısı > Üsküp > Bogoroditsa Sınır Kapısı >  Selanik > İpsala Sınır Kapısı (738 km) -  (Niş - Kapıkule 484 km)
Orjinal boyut için tıklayınız.

2019 Fransa'dan Türkiye'ye İzin Yolu Haritası

Fransa'dan Türkiye'ye yola çıkacak takipçilerimizin gideceği güzergahlar aşağıda Fransa sıla yolu haritası olarak verilmiştir.
Orjinal boyut için tıklayınız.

2019 Hollanda ve Belçika'dan Türkiye'ye Sıla Yolu Haritası

Belçika ve Hollanda'dan Türkiye'ye yola çıkacak takipçilerimizin gideceği güzergahlar aşağıda Hollanda ve Belçika izin yolu haritası olarak verilmiştir.
Orjinal boyut için tıklayınız.

Sila Yolu 2019 Okumanızı Tavsiye Ettiğimiz Başlıklar

 - Sıla Yolu Döviz Çevirisi (Bulgar, Makedon, Sırp, Macar, Çek, Hırvat Paralarını benzin alırken, alışveriş yaparken otomatik çevirin)

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Related Posts
Yorumları Gör
© Copyright 2019 Sila Yolu 2019 - All Rights Reserved -