Sila Yolu 2022 İzin Yolu Haritası

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Yaz ayının yaklaşmasıyla Avrupa'daki gurbetçilerin sila yolu yolculuğu başladı. Avrupa'daki bazı ülkelerde okulların tatile girecek olması yola çıkan gurbetçiler, şimdiden sınır kapılarında oluşacak yoğunlukları düşünmeye başladı. Bu sene Ramazan ve Kurban bayramının yaz aylarında olacak olması ve bayramın hemen bitiminde, Avrupa'da bazı eyaletlerde okulların başlaması, bu yıl gidiş ve dönüşünün daha daha yoğun olacağını gösteriyor. Bundan sebeple gurbetçiler saatlerce yol giderken bir de sınır kapılarında sıra beklemek istemiyor.

Sınır kapılarında yaşanan uzun kuyruklar, ülkelerin gümrük memurlarının yaptığı yavaş işlemler, kaynak yapmaya çalışan bazı gurbetçiler ve birçok sebebi can sıksa da mecburiyetten bu sıkıntılara göz yumabiliyoruz. Ayrıca yoğunlukların bu şekilde olması, tüm gurbetçilerin neredeyse hep aynı kapıya yönelmesinden kaynaklanıyor. Örnek vermek gerekirse Macaristan'da Röszke, Sırbistan'da Gradina, Bulgaristan'da Kapitan Andreevo, Türkiye'de de Kapıkule Sınır Kapısını kullanarak saatlerce sırada beklemelerine sebep oluyor. Bunun yerine daha küçük, belki yolları daha iyi olmayan kapılara yönelmek daha faydalı olabilir. Sila yolu 2022 yılında sizleri alternatif sınır kapıları ve Türkiye'ye ilk defa aracıyla gidecek gurbetçilerin, hangi güzergahtan gideceğini gösteren sila yolu haritası bu yazımızda.

Almanya Türkiye Yol Haritası 2022 - Sıla Yolu Haritası

Almanya'dan Türkiye'ye yola çıkacak takipçilerimizin gideceği güzergahlar aşağıda Almanya izin yolu haritası olarak verilmiştir. Almanya'dan Türkiye'ye gelirken hangi ülkelerden geçilir? adlı yazımızda Almanya'nın bir çok şehri ile ilgili kullanabileceğiniz haritalar verilmiştir. İşte Almanya türkiye yol haritasi;

Bremen ve Hamburg > Hannover > Leipzig > Dresden > Prag > Brno > Bratislava > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Hamburg'dan => 2226 km, Bremen'den => 2197 km)

Hamburg Türkiye yol haritası ve alternatif sınır kapıları ile birlikte olan haritayı indirmek için tıklayınız.

Berlin > Dresden > Prag > Brno > Bratislava > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (1935 km)
Berlin Türkiye yol haritası ve alternatif sınır kapıları ile birlikte olan haritayı indirmek için tıklayınız.

Dortmund > Frankfurt Am Main > Würzburg > Nürnberg > Regensburg > Passau > Linz> Viyana > Györ > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Dortmund'dan => 2240 km, Frankfurt Am Main'den => 2027 km)

Dortmund Türkiye yol haritası ve alternatif sınır kapıları ile birlikte olan haritayı indirmek için tıklayınız.

Duisburg > Düsseldorf  > Leverkusen > Köln > Frankfurt Am Main > Würzburg > Nürnberg > Regensburg > Passau > Linz > Viyana > Györ > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Duisburg'dan => 2269 km, Düsseldorf'dan => 2247 km)

Duisburg Düsseldorf Türkiye yol haritası ve alternatif sınır kapıları ile birlikte olan haritayı indirmek için tıklayınız.

Köln > Bonn > Frankfurt Am Main > Würzburg > Nürnberg > Regensburg > Passau > Linz > Viyana > Györ > Budapeşte > Szeged (Röszke Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (2209 km)
Köln Türkiye yol haritası ve alternatif sınır kapıları ile birlikte olan haritayı indirmek için tıklayınız.

Mannheim > Karlsruhe > Stuttgart > Augsburg > Münih > Salzburg > Villach > Lubyana > Obrezje (Obrezje - Bregana Sınır Kapısı) > Zagreb > Lipovac ( Bajakovo - Batrovci Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Mannheim'dan => 1990 km, Karlsruhe'den => 1931 km, Stuttgart'dan => 1867 km)

Ulm > Augsburg > Münih > Salzburg > Villach > Lubyana > Obrezje (Obrezje - Bregana Sınır Kapısı) > Zagreb > Lipovac ( Bajakovo - Batrovci Sınır Kapısı) > Belgrad > Niş > Gradina Sınır Kapısı > Sofya > Svilengrad (Kapitan Andreevo Sınır Kapısı) >  Kapıkule Sınır Kapısı (Ulm'den => 1789 km, Augsburg'dan => 1713 km, Münih'den => 1631 km)

Alternatif Sınır Kapıları:
Macaristan: ilk tercih Röszke - Horgos eğer Röszke sınır kapısı doluysa, Tompa sınır kapısına yönelin orası da doluysa Hercegszántó sınır kapısına gidebilirsiniz. (Önemli Not: Macaristan sınır kapıları yoğunluk durumuna, Budapeşte'ye varmadan bakarsanız zaman kaybı yaşamamış olursunuz. Çünkü Hercegszántó - Bački Breg sınır kapısına Budapeşte içerisine girmeden gidilmektedir.) Tompa sınır kapısına nasıl gidilir?

Sırbistan: ilk tercih Gradina - Kalotina eğer Gradina sınır kapısı doluysa, Strezimirovtsi sınır kapısına yönelebilirsiniz. Eğer Gradina - Kalotina ve Kapitan Andreevo - Kapıkule bu iki sınır kapısı da doluysa İpsala ve Pazarkule sınır kapılarını kullanmak istiyorsanız. Niş yol ayrımından Presevo sınır kapısına yönelerek Makedonya üzeri gidebilirsiniz. Makedonya üzeri Türkiye 254 km daha fazladır. Makedonya üzeri Türkiye güzergahı şu şekildedir;

Niş > Presevo Sınır Kapısı > Üsküp > Bogoroditsa Sınır Kapısı >  Selanik > İpsala Sınır Kapısı (738 km) -  (Niş - Kapıkule 484 km)
Orjinal boyut için tıklayınız.

2022 Fransa'dan Türkiye'ye İzin Yolu Haritası

Fransa'dan Türkiye'ye yola çıkacak takipçilerimizin gideceği güzergahlar aşağıda Fransa sıla yolu haritası olarak verilmiştir.
Orjinal boyut için tıklayınız.

2022 Hollanda ve Belçika'dan Türkiye'ye Sıla Yolu Haritası

Belçika ve Hollanda'dan Türkiye'ye yola çıkacak takipçilerimizin gideceği güzergahlar aşağıda Hollanda ve Belçika izin yolu haritası olarak verilmiştir.
Orjinal boyut için tıklayınız.

Sila Yolu 2022 Okumanızı Tavsiye Ettiğimiz Başlıklar

 - Sıla Yolu Döviz Çevirisi (Bulgar, Makedon, Sırp, Macar, Çek, Hırvat Paralarını benzin alırken, alışveriş yaparken otomatik çevirin)

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri