13 Temmuz 2018

Sıla Yolu Akını Başladı

Sıla Yolu Akını Başladı

Avrupa'da Gurbetçilerin en çok yaşadığı yerlerden biri olan Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya  (Dortmund, Düsseldorf, Köln, Duisburg) Eyaleti'nde okullar bugün tatile girdi.

Yaz tatili için Türkiye'yi seçen bazı gurbetçiler tatil planlamalarını okulların tatile girmesine göre ayarladı. Bugün itibaren tatile giren şehirlerdeki gurbetçiler havalimanlarında ve otoyollarda yoğunluk oluşturmaya başlayacak.

Ayrıca Hollanda'nın orta ve güneyinde bulunan bölgelerde de okulların tatil olmasıyla sınır kapılarında ve otoyollarda uzun kuyruklar oluşacağını şimdiden söylemek gerekiyor. Bugünden itibaren yola çıkacak olan gurbetçilerin hafta sonu Türkiye sınır kapılarına ulaşması ile özellikle Kapıkule sınır kapısı dahil diğer tüm sınır kapılarında yoğunluk yaşanması bekleniyor.

Sıla yoluna çıkacak gurbetçilere bir önemli uyarı da Almanya Otomobil Kulubü (ADAC) ve Hollanda Otomobil Kulubü (ANWB), sınır kapıları ve otoyollarda yılın en uzun kuyruklarının oluşabileceğini, bu uzun kuyruklara yola çıkanların tedbirlerini almasını, uzun araç kuyruklarının ve sıcak havanın etkili olmasını göz önünde bulundurarak yolcuların yanlarına bol miktarda su almaları konusunda uyardı.

Önceki

Benzer Haberler