Bulgaristan E-Vinyeti Olmayanlara 15 Ocak Tarihine Kadar Ceza Kesilmeyecek

Sila Yolu 2021
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2021'ye Hemen Katıl
Bulgaristan'da 1 Ocak 2019 tarihi ile başlayan e-vinyet uygulamasında, vinyet satın almayan sürücülere 15 Ocak 2019 tarihine kadar ceza yazılmayacak.

Bulgaristan Karayolları Bakanlığı tarafından, sistemin yeni uygulamaya konulması ve sistemsel eksiklikler (e-vinyet makineleri vs.) göz önünde bulundurularak e-vinyet alımı yapmayan sürücüler, 15 Ocak 2019 tarihine kadar hiçbir cezai yaptırımla karşı karşıya kalmayacaklarını bildirdi. Şuan için online alınabilen Bulgaristan elektronik vinyet, sistemin yeni olmasından dolayı e-vinyet alım otomatları bazı sınır kontrol noktası haricinde tüm sınır kontrol noktalarında bulunmamaktadır. Bundan dolayı Ocak ayının son gününe kadar Bulgaristan'ın tüm sınır kontrol noktalarına Bulgaristan elektronik vinyet satın alma cihazlarını koyacaklarını belirten yetkili, şuan için çoğu sınır kontrol noktalarında bulunmayan e-vinyet satın alma makineleri Bulgaristan'a giriş yapan sürücüleri zor durumda bırakmaktadır.

15 Ocak 2019 tarihine kadar vinyet almayan sürücülerin herhangi bir cezai yaptırımla karşılaşmayacak olan sürücüler, bu tarihe kadar otoyolları ücretsiz bir şekilde kullanabilecektir. Şuan için Bulgaristan'da 160 adet e-vinyet alım makineleri bulunmaktadır. Bunlar; Kapitan Andreevo (7), Tuna Köprüsü - Rusçuk (4), Durankulak (1), Kardam (1), Gyueshevo (3), Oltomantsi (2), Kalotina (4), Kulata (3), Kapitan Petko voivoda (2), Lesovo (1), Bregovo (1) ve geriye kalan 120'den fazla makine ülke genelinde bulunan genelindeki perakende satış mağazalarında bulunmaktadır.

Bulgaristan Elektron Vinyet Nasıl Alınır? Bulgaristan Vinyet Ücretleri Ne Kadar?

Geçtiğimiz senelerde kağıt vinyet geçerli olan Bulgaristan'da, 2019 itibariyle e-vinyete geçiş yaparken, sistemin yeni olması ve insanların çeşitli arama motorlarından Bulgaristan elektronik vinyet alımı yaparak sorularına cevap bulabilmesi için gerekli tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.
  1. Bulgaristan Karayollarına bağlı BG TOLL sitesinden yapabilirsiniz. Daha önce yayınladığımız Bulgaristan e-vinyet nasıl alınır? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.
  2. Sınır kontrol noktalarında bulunan elektronik vinyet alımı makinelerinden alabilirsiniz. (Yaz aylarında yoğunluğu ve makineler önündeki uzun kuyrukları düşünürsek bu hiçte yararlı olmayacaktır.)
  3. Bulgaristan'da faaliyet gösteren A1 Telekomünikasyon şirketi online sitesi ya da buna bağlı shoplardan alabilirsiniz. (Bu tercih ise herkese açıktır. Ancak sila yolu gurbetçilerine 1.maddedeki tercihi sunuyoruz. A1'den ise Türkiye'de yaşayan Bulgar vatandaşlar ikinci alternatif olarak kullanabilirler. )

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2021 Sila Yolu 2021 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri