İpsala, Kapukule Sınır Kapısında Yeşil Sigorta Yaptırabilir miyim?

Sila Yolu 2021
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2021'ye Hemen Katıl
Yeşil Kart, ülkemizinde aralarında bulunduğu ve imzaladığı 1959 tarihli Strasbourg Anlaşması ile Mali Mesuliyet Poliçesinin ülkeler arasında geçerliliği yerine geçen, maddi hasarlı kazalara karşı teminat veren, uluslararası geçerliliği olan, yeşil renkli bir belgedir. Eğer yurt dışında sahip olduğunuz sigortanın geçerli olduğu ülkelerde Türkiye bölümü pasif ise Türkiye'ye yeşil kart yapmadan giriş yapmanız mümkün değildir.

Yeşil Kağıt Türkiye'de Geçerli Değilse Ne Yapmam Gerekiyor?

Aracınız ile Türkiye'ye sila yolu yolculuğuna çıkmak istiyorsunuz. Ancak yurt dışında sahip olduğunuz sigortanın, Avrupa ülkelerinde geçerli, Türkiye'de geçersiz olduğunu görüyorsunuz. Bunun çözümünün iki yolu var;
  1. Yurt dışında bağlı bulunduğunuz sigorta şirketini arayarak yeşil kağıdınızın Türkiye bölümü hakkında bilgi almak
  2. Türkiye'ye giriş yapacağınız İpsala, Kapıkule Gümrük Kapısında bulunan Turing bürosunda Türkiye için sigorta yaptırmak
Ayrıca kiralık (leasing) ya da başkasına ait araç ile yola çıkacak gurbetçilerimizin, noter, otomobil kulübü ya da başkonsolosluk tarafından düzenlenmiş vekaletname alması gerekmektedir. Bunun yanında özellikle yeşil sigorta kartınızın süresinin geçerli olduğunu kontrol etmeden yola çıkmayınız.

Türkiye Yeşil Sigorta Ücretleri 2020

Seyahatiniz süresince Türkiye'de yaşanabilecek hasarlı kazalarda, karşı tarafa verilen zararların karşılanması için Uluslararası geçerliliği olan yeşil kartınızın Türkiye bölümü işaretli olması gerekmektedir. Eğer sınırda yeşil sigorta yaptırmak isteyen gurbetçilerin Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu'na ait ücret-süre bilgileri aşağıdadır.
Süre Otomobil Motosiklet
15 Gün 47,25 € 37,80 €
1 Ay 59,06 € 47,25 €
2 Ay 82,69 € 66,15 €
3 Ay 106,31 € 85,05 €
4 Ay 129,94 € 103,95 €
5 Ay 153,56 € 122,85 €
6 Ay 177,19 € 141,75 €
1 Yıl 236,25 € 189 €
Grüne Karte, yeşil kağıt sigorta, yeşil kart ücretleri, yeşil sigorta, kapıkule'de yeşil sigorta

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2021 Sila Yolu 2021 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri