Sırbistan - Bulgaristan Sınır Kapısında Kilometrelerce Araç Kuyruğu!

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Avrupa'nın Hamburg, Burgenland, Niederösterreich, Wien eyaletlerinde okulların tatile girmesiyle birlikte yaz tatillerini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçiler, Sırbistan ile Bulgaristan arasındaki sınır kapılarında uzun kuyruklar oluşturdular.

Önceki gün Macaristan ve Sırbistan arasındaki Röszke - Horgos Sınır Kapılarında oluşan uzun kuyrukların ardından, Sırbistan ile Bulgaristan arasında da bu yoğunluklar devam etti. Edinilen bilgiye göre Bulgaristan ve Sırbistan tarafında oluşan araç yığılmalarından dolayı yaklaşık 10-15 km araç kuyruğu oluştuğu, bu kuyruğun daha da uzamasını engellemek adına Sırbistan gümrüğüne varmadan 5-10 km öncesinden Sırbistan Polisi tarafından araçların geçişinin durdurulduğunu belirtildi. Gurbetçiler, bu işlemlerden dolayı Sırbistan ile Bulgaristan arasında yaklaşık 7-8 saate kadar bekleyerek geçtiklerini,  her yıl standart olarak Bulgaristan tarafında böyle durumlar yaşadıklarını belirterek yetkililerin biran önce önlem almasını istedi.

Burada ayrıca öz eleştiri yapacak olursak bu denli uzun beklemelere herkesin, aynı sınır kapısına yönelmesi ve alternatif kapıları kullanmamasından kaynaklanmaktadır. Eğer bu kadar uzun araç kuyrukları beklememek istiyorsanız alternatif kapılara yönelmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Örneğin; Macaristan - Sırbistan arasında Röszke Sınır Kapısı aşırı doluysa Tompa ve Hercegszanto Sınır Kapılarına yönelebilirsiniz. Sırbistan - Bulgaristan arasında Gradina Sınır Kapısı doluysa Stremizovtski Sınır Kapısına yönelebilirsiniz. Eğer bu kapıları bilmiyor, güvenlik konusunda tereddütte kalıyorsanız gruplar halinde gidebilirsiniz. Ayrıca bir diğer alternatif yol ise Makedonya üzeri Türkiye; yaşanan 10-15 km araç kuyrukları sonrası bir çok takipçimiz Makedonya üzeri Türkiye'ye giderek 300 km fazla yol yapmasına rağmen Gradina Sınır Kapısındaki kuyruğa kıyasla daha erken Türkiye'ye ulaştı.

Önümüzdeki günlerde bir çok eyalette okulların tatil olmasıyla sınır kapılarında daha yoğun araç kuyrukları oluşacağı beklenirken, yola çıkacak gurbetçilere kesinlikle alternatif sınır kapılarını kullanmanızı önermekteyiz. Alternatif sınır kapılarına nasıl gideceğinizi bilimiyorsanız; ya Facebook sayfamızdan ya da Facebook grubumuzdan bu konu dahilinde veya diğer tüm sorularınızı da sorabilirsiniz.

Beklemeler Sırasında Oluşan Sırbistan Bulgaristan Sınır Kapılarında Son Durum


Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri