Sırbistan Otoyol Geçiş Ücretlerine %12 Zam Geliyor

Sila Yolu 2021
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2021'ye Hemen Katıl
Sırbistan Meclisi Finans Komitesi, Kamu Mallarının Kullanımuna İlişkin Harçlar Yasasında Değişiklik Yapanlar Yasasını Sırbistan otoyollarında geçiş ücretinin %12 oranında arttırılması yönündeki öneriyi Sırbistan hükümeti kabul ederek konunun görüşülmesi için Sırbistan Parlementosuna gönderdi.

Konuyla ilgili devlet televizyonuna  konuşan Maliye Bakanı Milena Tadić'e göre, hükümet Sırbistan otoyollarının korunması ve inşa edilmesi amacıyla geçiş ücretlerinin arttırıldığını belirtti. Ayrıca Avrupa Birliği hükümlerine göre otoyolların bakımını, tamir edilerek geliştirilmesini ve konuşlandırılmasını belirten Tadić, kanunları Avrupa Birliği standartlarına uygun hale getirerek hukuk normlarını arttırmaya ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

Yeni fiyat listesine göre, daha önce Subotica ve Belgrad arasındaki otoyolun kullanılması 560 dinar iken fiyat artışıyla birlikte 627 dinar, Novi Sad - Belgrad bölümü 210 dinar iken 235 dinara mal olacak. Bu artışla birlikte Sırbistan hükümeti, bu yeni zamla birlikte 1,9 milyar dinar (16 milyon euro) daha fazla gelir ederek 27,6 milyar dinara (233,6 milyon euro) ulaşması bekleniyor.

Bu zam teklifi 25 Haziran 2019 Salı günü Sırbistan Meclisinde görüşülerek karara bağlanacak.

Sırbistan Otoyol Ücretleri 2019

Eğer öneri kabul edilirse 1 Temmuz itibariyle Sırbistan otoyol geçiş ücretleri;
Otoyol Eski Yeni
Subotica - Belgrad 560 Dinar 627 Dinar
Sid - Belgrad 370 Dinar 414 Dinar
Niş - Belgrad 800 Dinar 896 Dinar
Dimitrovgrad - Niş 190 Dinar 213 Dinar
Presevo -Niş 540 Dinar 605 Dinar
Sirbistan otoban ücretleri

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2021 Sila Yolu 2021 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri