Sırbistan Sıla Yolu Projesi Kapsamında Polislerimiz Sırbistan'a Uğurlandı

Sila Yolu 2020
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2020'ye Hemen Katıl
Geçtiğimiz günlerde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren'in; "Sırbistan Sınır Kapılarında vatandaşlarımıza yardımcı olunması amacıyla Türk Polisleri görev yapacak" açıklamasının ardından Emniyet Genel Mürdürlüğü tarafından bir emniyet müdürü ve 10 polis memuru Sırbistan'a uğurlandı.

Sıla yolu 2019 kapsamında bu sezon Türkiye'ye gidecek yurt dışında yaşayan gurbetçilerin, Sırbistan sınır kapılarında sorun yaşamaması adına İç İşleri ve Dış İşler Bakanlıklarının katkılarıyla önemli bir adım atıldı.

Türkiye'den görevlendirilen bir emniyet müdürü ve 10 polis memurunun, gurbetçilerin geçmişten beri sıkça sorun yaşadığı Sırbistan hudutlarında 15 Haziran ile göreve başlaması için Sırbistan'a uğurlandı. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre;

"Sırbistan Sıla Yolu Projesi kapsamında hudut kapılarında vatandaşlarımızın iş ve işlemlerini kolaylaştırmak, Sırbistan’daki kurallar ile ilgili vatandaşlarımızın doğru ve zamanında bilgilendirilmesini sağlamak için görevlendirilen polislerimiz Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya’yı makamında ziyaret etti.

Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı kapsamında İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile Sırbistan İçişleri Bakanı Sayın Nebojsa Stefanovic arasında yapılan görüşmelerde, Türk vatandaşları tarafından yoğun olarak kullanılan Sırbistan’ın hudut kapılarında vatandaşlarımızın iş ve işlemlerinin daha kolay ve güvenli bir şekilde sağlanması için Türk Polisinin görevlendirilmesi kararı alındı." diye belirtildi.
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Yorumları Gör
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2020 Sila Yolu 2020 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri