Yurt Dışından TV Getirmek - 2020 Televizyon Bandrol Ücretleri

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Yurt dışında kullanmadığınız ya da fazla olan veya ucuza satın aldığınız televizyonunuzu ticari olarak değilde, ya Türkiye'deki kendi evinizde kullanmak ya da bir başka birine hediye etmek amacıyla Türkiye'ye getirebilirsiniz. Ancak getireceğiniz televizyonun gümrük prosedürlerini bilmiyor musunuz? tüm detaylar yazımızda.

Yurt Dışından Televizyon Getirmek

Yurt dışından televizyon getirmeye karar verdiniz ve bunun için geçerli gümrük prosedürlerini araştırmaya başladınız. 2019 yılında geçerli olmaya başlayan yeni gümrük prosedürleri, yurt dışından getirilen Televizyon ve diğer elektronik aletlerden tek seferlik bandrol ücreti alınmaya başlandı. Buna göre, ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek televizyon, radyo, video, uydu alıcı cihazları ve birleşik cihazlar ile bunların dışındaki görsel veya işitsel yayınları alabilen cihazlar için bir defaya mahsus ve 2020 yılı için geçerli olmak üzere gümrüklerde bandrol ücreti alınmasına karar verildi. Peki yurt dışından televizyon getirmek için  2020 yılı bandrol ücretleri ne kadar?

Yurt Dışından TV Getirmek 2020 Yılı Televizyon Bandrol Ücretleri

Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilen 23 Aralık 2019 tarihi itibariyle Resmi Gazete'de 1841 karar sayısı ile yayınlanan karar şu şekilde; "Ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek televizyon, radyo, video ve birleşik cihazlar ile bunların dışındaki görsel ve/veya işitsel yayınları labilen cihazlar için bir defaya mahsus ve 2020 yılı için geçerli olmak üzere aşağıdaki belirtilen ücretlerin alınmasına, 3093 sayılı Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Gelirleri Kanununun 4 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir." belirtilmiştir.
Televizyon Euro
0 Ekran - 51 Ekran 10 €
52 Ekran - 67 Ekran 16 €
68 Ekran - 85 Ekran 22 €
86 Ekran - 116 Ekran 34 €
117 Ekran - 148 Ekran 40 €
148 Ekran - Yukarısı 80 €
Oto Televizyonu 8 €
Uydu Alıcıları 7 €
Almanya'dan Türkiye'ye tv getirmek 2020

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri