Almanya'dan Türkiye'ye Uçakla Televizyon Getirebilir Miyim?

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Almanya'dan Türkiye'ye uçakla televizyon getirmek ya da kara yoluyla yurt dışından Türkiye'ye televizyon getirmek isteyen vatandaşlar, yurt dışından getirdikleri televizyon, radyo, uydu cihazları ve video cihazları için bir defaya mahsus olmak üzere 1 ile 80 Euro arasında bandrol ücretini ödedikten sonra Türkiye'ye sokabilecektir.

Yurt dışından Televizyon getirme işlemleri için 2019 yılında alınan bandrol ücretleri, 2020 yılında da herhangi bir zam yapılmadan aynı kalmıştır. Fransa'dan, Avusturya'dan, Belçika'dan, Hollanda'dan ve Almanya'dan Türkiye'ye Uçakla Televizyon getirmek için gerekli bandrol ücretleri şu şekildedir;

Almanya'dan Türkiye'ye Uçakla Televizyon Getirme 2020 Gümrük Vergisi Ne Kadar?

Resmi Gazete'de 23 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan karara göre; "Ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek televizyon, radyo, video ve birleşik cihazlar ile bunların dışındaki görsel ve/veya işitsel yayınları labilen cihazlar için bir defaya mahsus ve 2020 yılı için geçerli olmak üzere aşağıdaki belirtilen ücretlerin alınmasına, 3093 sayılı Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Gelirleri Kanununun 4 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir." belirtilmiştir.

Almanya'dan Türkiye'ye ister kara yoluyla, ister uçakla televizyon getirmek isteyen vatandaşlar için 2020 yılında bir defaya mahsus alınan gümrük vergisi (bandrol ücreti) şu şekildedir;
Televizyon Euro
0 Ekran - 51 Ekran 10 €
52 Ekran - 67 Ekran 16 €
68 Ekran - 85 Ekran 22 €
86 Ekran - 116 Ekran 34 €
117 Ekran - 148 Ekran 40 €
148 Ekran - Yukarısı 80 €
Oto Televizyonu 8 €
Uydu Alıcıları 7 €

Yurtdışından Tv Getirmek 2020 Bandrol Ücretleri

almanyadan türkiyeye eski televizyon getirmek götürmek

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri