Sırbistan'da Telefon Hattı Nereden Nasıl Alabilirim?

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Avrupa Birliği kendine üye devletler arasında seyahat eden  kişilerin, birliğe üye olan ülkede kullandığı internet, konuşma ve sms paketlerini hiç bir roaming ve ek ücret ödemeden başka bir Avrupa Birliği üyesi devlette de kullanabileceğini açıklamıştı. Bu sayede birlik içerisinde geçmişte seyahat eden yolcuların, konu hakkında bilgisi olmadan kullandıkları ve karşılarına çıkan  fahiş telefon faturalarından kurtulmuş oldu.

Özellikle bu konu yurt dışında yaşayan gurbetçilerin de faydasına oldu. Çünkü yılın yaklaşık ortalama 4-6 haftasını Türkiye'de geçirmek amacıyla yola çıkan gurbetçilerin, yollarda yaşayacağı önemli olaylarda yakınlarıyla ya da ilgili kurumlarla anında iletişim kurmalarını sağlayacak bir telefon hattına ihtiyaçları olmaktadır.

Bundan dolayı gurbetçilerin geçiş rotasında bulunan Avusturya, Almanya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, İtalya, İsviçre, Macaristan, Slovenya, Slovakya ülkeleri Avrupa Birliği üyesi olduğundan dolayı bu ülkelerde, diğer Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan kişilerin telefonlarına tanımlı paketleri hiç bir ek ücret ödemeden kullanabilir. Asıl konumuza gelecek olursak herkesin merak ettiği Sırbistan'da telefon hattım geçerli mi? Sırbistan sim kart fiyatları ne kadar?

Sırbistan'da Telefon Hattım Geçerli Mi? Sırbistan Sim Kart Fiyatları

Maalesef.. Sırbistan Avrupa Birliği üyesi olmadığı için yaşadığınız ülkede kullandığınız telefon operatörünü, Sırbistan'da anlaşmalı olduğu telefon operatörünün çekim gücünden yararlanarak telefon hattınızı kullanabiliyorsunuz. Ancak bu yöntemi geçmiş yıllarda deneyen gurbetçiler, izin dönüşü karşılaştıkları fahiş faturalarla şok olmuşlardı. Durum böyle olunca gurbetçiler bu konuda kendileri için iki çözüm yolu buldu; bunlardan birincisi Sırbistan'a girildiği anda telefonunu tamamen kapatılması, ikincisi ise Sırbistan'da geçici telefon hattı satın almak..

Sırbistan telefon hattı fiyatları 500 ile 1000 Sırp Dinarı yaklaşık 5 ile 10 Euro arasındadır. Sırbistan sim kart fiyatları ve operatörleri şu şekildedir;

Sırbistan Telenor Sim Kartı Fiyatları, Telefon Hattı Nasıl Alınır?

Sırbistan'da telefon hattı satın almak isteyen gurbetçiler, gümrük kapılarında bulunan benzinliklerden, postanelerden ücreti karşılığında Sırp telefon hattına sahip olabilmektedir. Satın alırken satıcıyıa "Prepaid Internet Tourist package" satın almak istediğinizi söylerseniz size yadımcı olacaktır. Telenor ön ödemeli turist internet paketini 545 Sırp Dinarı (5 €) karşılığında sim kart ücretini ödeyerek satın aldıktan sonra, aktivasyon işlemini yaptığınız günden itibaren 15 gün içerisinde 10 GB ücretsiz internet paketi hediyesiyle birlikte kullanabilirsiniz. Telenor aktivasyon işlemi için hattınızı telefonunuza taktıktan sonra telefonunuzdan *111*1# tuşlaması yaparak karşınıza çıkan ekranda gerekli tuşlamaları yaparak hattınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Sırbistan Vip Sim Kartı Fiyatları, Telefon Hattı Nasıl Alınır?

Bir diğer Sırbistan'da kullanabileceğiniz operatör Vip telefon hattıdır. Yine bu hattı gümrük kapılarında, postanelerde ve benzinliklerde temin edebilirsiniz. Şüphesiz Telenor ile Vip arasındaki en büyük farklardan birisi Vip sim kartının daha fazla internet vermesidir. Zaten sila yoluna çıkmış gurbetçilerin en çok ihtiyacı olanda interneti bol telefon hattıdır. Bunun için Vip sim kartı size 990 Sırp Dinarı (8,50 €) karşılığında 30 GB internet ile Viber, Facebook, Facebook Messenger ve Whatsapp'da geçerli sınırsız internet hakkı vermektedir. Bu paketin kullanım süresi ise aktif ediltikten sonra 14 gündür. Vip sim kart nasıl aktif hale getirebileceğinizi sim kart ile birlikte verilen kapalı zarf şeklinde kartta belirtilmektedir.
Önemli Not: Sırbistan'da yaşayanların %42'lik kesimi Telenor operötürünü kullanırken, %20'lik kesimin ise Vip operötürünü kullandığı görülmüştür. İki operatör arasında çekim kalitesi kontrolü yapıldığında Telenor bir adım daha fazla öne çıkmaktadır.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri