Tompa - Kelebija Sınır Kapısı ile Subotica Arasındaki Otoban Açıldı

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Macaristan'ın Tompa Sınır Kapısı ile Sırbistan'ın Kelebija Sınır Kapısın'dan, Sırbistan'ın Subotica şehrine kadar olan otoban kullanıma açıldı. Bu otobanın açılmasıyla artık Subotica şehir merkezine uğramadan Belgrad otobanına bağlanabileceksiniz.

Yapımının 30 yıldır devam etmesi, gelen hükümetlerin hiçbirinin ilgilenmemesi sonucu uzun süredir yapımı duran Koridor 10'un bağlantısı olan Subotica İpsilon otobanı, 4 yıl önce tekrar başlanan otoyol çalışmalarının 27 Aralık 2019 tarihinde tamamlanmasıyla Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic tarafından açılışı yapıldı.

Yaklaşık 11 kilometrelik yapımı tamamlanarak açılışı yapılan Subotica otobanı, Kelebija Sınır Kapısından başlayarak sürücüleri Subotica şehir merkezine girmeden direkt Horgos - Novi Sad - Belgrad yönündeki A1 otoyoluna bağlamaktadır. Aynı şekilde Macaristan Tompa Sınır Kapısını kullanacak sürücüler ise Subotica şehir merkezine giriş yapmadan A1 otoyolundan ayrılarak direkt Tompa - Kelebija Sınır Kapısı yönündeki yeni otobana giriş yapmaktadır.

Yeni otobanın yapılmasıyla birlikte Subotica içerisinden kamyonların geçmeyecek olması ve burada yaşayan halkın daha güvenli, trafiksiz yollar ve temiz havayı kazanacağını belirten Vucic, Subotica merkezinden yılda yaklaşık 150.000 kamyonun geçtiğini, bu kamyonların yollara ve sokaklara zarar verdiğini belirterek, Subotica Belediyesinin artık asfalt yenileme ve hasar tamiratı için para harcamayacak olmasını da sözlerine ekledi.

Vuciç, İpsilon kolunun 24 milyon € 'ya mal olduğunu, bunun Sırbistan için büyük bir meblağ olduğunu belirterek yeni otoyolun açılışını yaptı.

Tompa - Kelebija - Subotica Otobanı Eski ve Yeni Yol

belgrad otobanı, tompa kelebija nerede, subotica otobanı, sirbistan yeni otoban 2020

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri