Tompa Sınır Kapısına Nasıl Gidilir?

Sila Yolu 2021
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2021'ye Hemen Katıl
Macaristan ile Sırbistan arasında bulunan Tompa Sınır Kapısı, sıla yolu sezonunda Macaristan ile Sırbistan arasındaki Röszke Sınır Kapısı ve Röszke 2 Sınır Kapısından sonra en yoğun sınır kapılarından bir tanesidir. Ayrıca Tompa Sınır Kapısı Macaristan ve Sırbistan arasındaki alternatif sınır kapısı olarak sıklıkla önerilmektedir. Peki Tompa Sınır Kapısına nasıl gidilir?;

Tompa Sınır Kapısı Nerede Nasıl Gidilir?

Sila yolu 2020 sezonunda yoğun olması beklenen Macar ile Sırp arasındaki Röszke Sınır Kapısına alternatif olarak Tompa Sınır Kapısını önerdiğimizi yukarıda belirttik. Macaristan Györ'den başlangıç noktası seçtiğimizde Türkiye'ye gitmek için Röszke Sınır Kapısını tercih ettiğinizde 25-30 km daha fazla yol almış olursunuz.

Budapeşte'den Tompa Sınır Kapısına gitmek için iki rota bulunmaktadır; bunların ilki M5 otobanı üzerinden, diğeri ise M6 otobanından gidilmektedir.

1) Györ üzeri Budapeşte'ye M1 otobanı üzerinden giderken, M0 Otobanına yönelin.

2) M0 otobanına yöneldikten 12 km sonra M6 otobanına yöneliniz.

3) M6 otobanında yaklaşık 60 km gittikten sonra M8 otobanına gitmek için 75 numaralı otoyola yönelin.

4) M8 otobanına bağlandıktan yaklaşık 10 km gittikten sonra Baja - Budapeşte tabelasıyla karşılacaksınız. Burada Baja yönüne yöneleceksiniz.

5) Baja yönüne yöneldikten sonra döner kavşaktan Solt yönüne dönün ve 3 km ilerleyin. 3 km sonra sizi döner kavşak ve tabela karşılayacak, bu tabelada döner kavşaktan Tompa yönüne ilerleyiniz.

6) 3 km sonra Tompa Sınır Kapısı tabelalarını görmeye başlayacaksınız. Bu tabelayı gördükten sonra Tompa Sınır Kapısı yönüne dönünüz.

7) Tompa Sınır Kapısı yönüne yöneldikten sonra yaklaşık 75 km ilerledikten sonra aşağıdaki tabelayı göreceksiniz ve 12 km sonra Tompa Sınır Kapısına ulaşmış olacaksınız.

Tompa Sınır Kapısı Nerede? Neresi? Adresi?

Tompa Sınır Kapısı adresi: Tompa, Határátkelőhely, 6422 Macaristan
Tompa Sınır Kapısı koordinatları: 46.169341, 19.557423 (46°10'09.6"N 19°33'26.7"E)
Tompa Sınır Kapısı saatleri: 24 saat açık
  • Tompa Sınır Kapısı canlı izle (Sırbistan tarafı canlı yayındır.)
  • Tompa - Kelebija - Subotica Otobanı açıldı. Subotica şehir merkezine girmeden A1 otobanına bağlanabilirsiniz. İlgili yazımızı okumak için tıklayınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2021 Sila Yolu 2021 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri