Bulgaristan Kalotina Sınır Kapısında Yolsuzluk Operasyonu!

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Bulgaristan İçişleri Bakanlığı tarafından Savcılık nezninde Sırbistan ile Bulgaristan arasında bulunan Kalotina Sınır Kapısında büyük bir iç güvenlik operasyonu yapıldığı bildirildi. Bulgaristan Ulusal radyosuna göre, yapılan bu operasyonda birçok gümrük memuru ve sınır muhafaza ekibinin gözaltına alındığı bildirildi.

Bulgaristan ve Sırbistan arasındaki Kalotina Sınır Kapısında yolsuzluk operasyonu yapıldı. Kalotina Sınır Kapısı tüm giriş ve çıkışlara tamamen kapatıldı. Bu operasyonla birlikte gelen gayri resmi haberlerde birçok sınır polisi ve gümrük memurunun tutuklandığı, operasyonun ise Kalotina Sınır Kapısındaki yolsuzluk olaylarına karşı yapıldığı belirtildi.

Başsavcı Ivan Geshev, "Gümrük idaresinin şefi tutuklular arasında. 30'a yakın gümrük görevlisi gözaltına alındı." Savcı yolsuzluk olduğunu doğruladı.

Olayla ilgili soruşturma da Başsavcı sözcüsü Siyka Mileva, Sınır kapısının yöneticisinin de aralarında bulunduğu 4'ü sınır polisi, 15'i gümrük görevlisi toplam 20 kişinin organize suç örgütüne üye olmakla suçlandığını belirtti. 2019 yılının Ocak ayından itibaren Kalotina Sınır Kapısında faaliyete geçen suç örgütü, özellikle Türkiye uyruklu şoförlerden yasadışı para aldığı belirtildi. Bunun yanında gıda taşıyan Bulgar şoförlerden de yasadışı para alan gümrük görevlileri, aldıkları para sonrası araçları kontrol etmeden geçiş izni verdiği belirtilmektedir. Yapılan araştırmaya göre bir vardiya da ortalama 800 ile 1000 Avro arasında yasadışı para toplandığı belirttildi.

Bulgaristan rüşvet, bulgar çorba parası

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri