Almanyadan Türkiyeye Para Göndermek En Ucuz Yolu

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Almanya'dan Türkiye para gönderme ya da havale yapma işlemleri için sizlere tecrübelerimizi aktaracağımız güzel bir yazı olacak.

Öncelikle Türkiye'ye para göndermek için ilk başta aklınıza Almanya'daki Türk Bankaları ya da Alman bankaları gelecektir. Bunların birçoğu yüksek komisyon ücreti alacağından birçok kişi en düşük komisyonlu banka arayışlarına devam ediyor.

Aşağıdaki tablolarda Almanya'da bulunan Türkiye kökenli bankaların Almanya'daki şubelerinden, Türkiye'deki şubelerine olan havale ücretleri gösterilmektedir. Aşağıdaki bankalardan farklı bankalara havale yapmanız durumunda farklı havale ücretleriyle karşılaşabilirsiniz.

Almanya'dan Türkiye'ye Para Gönderme Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ile Almanya'dan Türkiye'ye para göndermek için iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki daha ucuza para göndermek için Ziraat Bankası hesabınızın olması ve online bankacılık işlemlerinizi açtırmanız, ikincisi ise size en yakın Almanya'da Ziraat Bankası şubesini bulmanız.

Almanya'da Ziraat Bankası Şubeleri

Almanya'da Ziraat Bankası şubelerinden size yakın olan şubeyi bulduktan sonra, eğer Türkiye'ye çok fazla para havalesi yapıyorsanız bu bankada bir hesap açtırarak, online bankacılık hizmetini açtırmanız durumunda daha düşük havale ücretleri ödeyebilirsiniz. Eğer çok sık havale yapmıyorsanız ilgili bankanın gişelerinden de Türkiye'ye para gönderme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Eğer Ziraat Bankasında bulunan gişelerden Türkiye'ye havale yapmak istiyorsanız, parayı göndereceğiniz kişinin adı, soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, hangi şubeye gideceği ve eğer göndereceğiniz kişinin Türkiye'de Ziraat Bankası hesabı varsa hesap numarası gibi bilgileri gişedeki banka çalışanına iletmelisiniz.

Parayı gönderen kişiden ise adresinin yazdığı kimlik ya da pasaportun, eğer bunlarda adresiniz yoksa ikamet belgenizi, doğum yerinizi ve tarihi, vatandaşlığınızı ve parayı ne amaçla gönderdiğniizi gişedeki banka çalışanına iletmelisiniz.

Eğer Almanya'da Ziraat Bankası hesabınız varsa ve hesabınızdan havale yapmak istiyorsanız, şubede bulunan havale formunda göndereceğiniz kişinin T.C. Kimlik no, ismi, paranın hangi şubeye ya da hesaba gideceği bilgileri yazmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Havale Ücreti Almanya > Türkiye

Euro Gişeden Ziraat Hes. Online
500'e kadar 10 € 8 € 4 €
501-1000 15 € 11 € 4 €
1.001-2.000 20 € 16 € 5 €
2.001-6.000 25 € 20 € 6 €
6.001'den  %0,35 %0,25 %0,15
Gişeden: Ziraat Bankasının gişelerinden hesap sahibi olmadan yapacağınız havalelerde kesilecek ücretleri göstermektedir.
Ziraat Hes.: Ziraat Bankasında hesabınız varsa ve ödemenin hesaptan yapılacağını belirtmeniz durumunda uygulanacak havale ücretleri
Online: Ziraat Bankasında hesabınız varsa ve online bankacılık hizmetini kullanıma açtırdıysanız, online bankacılık üzerinden yapacağınız havalelerde uygulanacak ücretleri göstermektedir.

Almanya'dan Türkiye'ye Para Gönderme İş Bankası

İş Bankası ile Almanya'dan Türkiye'ye para göndermek için iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki daha ucuza para göndermek için Işbankası hesabınızın olması, ikincisi ise size en yakın Almanya'da İşbankası şubesini bulmanız.

Almanya'da İşbankası Şubeleri

Size yakın olan şubeyi bulduktan sonra, eğer Türkiye'ye çok fazla para havalesi yapıyorsanız bu bankada bir hesap açtırarak daha düşük havale ücretleri ödeyebilirsiniz. Eğer çok sık havale yapmıyorsanız ilgili bankanın gişelerinden de Türkiye'ye para gönderme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Eğer İşbankası gişelerinden Türkiye'ye havale yapmak istiyorsanız, parayı göndereceğiniz kişinin T.C Kimlik numarası, adı, soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, hangi şubeye gideceği ve eğer göndereceğiniz kişinin Türkiye'de İşbankası hesabı varsa hesap numarası gibi bilgileri gişedeki banka çalışanına iletmelisiniz.

Parayı gönderen kişiden ise adresinin yazdığı kimlik ya da pasaportun, eğer bunlarda adresiniz yoksa ikamet belgenizi gişedeki banka çalışanına iletmelisiniz.

İşbankası Havale Ücreti Almanya > Türkiye

Euro Gişeden İşbankası Hes.
500'e kadar 10 € 4 €
501-1000 15 € 4 €
1.001-2.500 25 € 5 €
2.501-5.000 25 € 6 €
5.001-10.000 30 € 8 €
10.001'den  %0,35 %0,10

Almanya'dan Türkiye'ye Para Gönderme Denizbank

Denizbank ile Almanya'dan Türkiye'ye para havale etmek için ister müşteri olmadan Almanya'daki tüm Denizbank şubesi gişelerinden, isterseniz de Almanya'da Denizbank hesabı açtırarak online bankacılık üzerinden Türkiye'ye havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya'da Denizbank Şubeleri

Almanya'da size en yakın Denizbank şubesini bularak ister şube gişesinden, ister bu şubede hesap açtırarak hesabınızdan, isterseniz eft çekiyle, isterseniz de online bankacılık yoluyla Türkiye'deki Denizbank hesaplarına havale yapabilirsiniz.

Denizbank Havale Ücreti Almanya > Türkiye

Euro Gişeden Online
500'e kadar 6 € 4 €
501-1000 10 € 4 €
1.001-2.000 15 € 4 €
2.001-6.000 20 € 4 €
6.001-10.000 25 € 4 €
10.001'den  %0,25 %0,15

Almanya'dan Türkiye'ye Para Gönderme Kuveyt Türk

Almanya'da Türk bankaları arasında Kuveyt Türk en uygun havale ücreti sunan bankalar arasında başı çekiyor. Bu bankada hesabı olan müşteriler, banka uygulaması üzerinden Türkiye'deki Kuveyt Türk hesaplarına yapacakları 10 bin euro'ya kadar havalelerinden 4 € işlem ücreti almakta ve anında ulaştığını belirtmektedir.

Eğer Almanya'da Kuvet Türk hesabınız yoksa gişeden Türkiye'deki Kuveyt Türk hesaplarına yapacağınız 2000 euro'ya kadar havalelerde 5 euro işlem ücreti almaktadır.

Almanya'da Kuveyt Türk Şubeleri

Kuveyt Türk Havale Ücreti Almanya > Türkiye

Euro Gişeden Online
2.000'e kadar 5 € 4 €
2.001-5.000 10 € 4 €
5.000-10.000 15 € 4 €
10.001'den  %0,20 %0,15

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri