Bulgaristan'da Sofya Çevre Yolu Tabelalarına Dikkat

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Geçtiğimiz senelerde birçok gurbetçinin güzergahını karıştırdığı noktalardan birisi olan Sofya Kuzey Çevre yolu kavşağı, tabelalarda İstanbul ya da Türkiye yazmamasından dolayı birçok kişi tarafından hala karıştırılabilmektedir.

Geçtiğimiz senelerde navigasyonu güncel olmayan ya da ilk defa sila yoluna çıkan gurbetçilerin Sofya Çevre yolunda tabelaların azizliğine uğramıştı. Tabelalarda İstanbul yazmaması sonucu özellikle ilk defa sila yoluna çıkan gurbetçilerin güzergah şehirlerini net olarak bilmemesinden dolayı farklı güzergahlara saparak yollarını kaybetmesine ve ardından geri dönmesine neden oluyor.

Yıllardır devam eden bu sorun üzerine hala aynı tabelaların olduğu Bulgaristan'da, özellikle gece saatlerinde bu bölgeden geçen gurbetçilerin karanlığında etkisiyle yanlış güzergahlara yönelmesine sebep oluyor. Bu da gurbetçilerin fazladan hem zaman hemde enerji kaybı yapmasının önünü açıyor.

Resimlerde de görüleceği üzere birçok gurbetçinin güzergah üzerindeki şehirleri (Svilengrad gibi..) bilmemesi üzerine bu bölgeye geldiklerinde tabelaya baktıklarında kararsız kalıyor. Burada kimisi navigasyona uyarak, kimisi ise bilmeyerek Sofya şehir merkezine gidiyor ve buradaki şehir trafiğini de katarsak hem yollarını uzatıyorlar hemde zamandan kaybediyorlar.

Sırbistan'dan Bulgaristan'a girdikten sonra sırasıyla şehir isimleri;
Kalotina Sınır Kapısı > Dragomanİslivnice > Sofya Çevreyolu > Dimitrovgrad > Svilengrad > Kapıkule

1- Bulgaristan Çevre yolundan Svilengrad tabelasını takip edin


2- Köprü üzerine çıkmadan öndeki kamyonun yönünden Svilengrad yönüne doğru ilerleyin


3- Kavşaktan devam ediyoruz, hiçbir yere sapmıyoruz


4- Kavşaktan devam ediyoruz


5- Burada İstanbul tabelalarını görmeye başlıyoruz ve sağa doğru yanaşıyoruz


6- İstanbul yönüne devam ederek Sofra Kuzey Çevre yoluna çıkıyoruz

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri