Pasaport Süresini Kontrol Etmeden Yola Çıkmayın!

Sila Yolu 2020
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2020'ye Hemen Katıl
Sila yolu 2020 sezonun yaklaşmasıyla birlikte birçok gurbetçi internet üzerinden gideceği rotayı, vinyet ücretleri, Türkiye yolu son durumunu araştırıyor. Araştırmaları yaparken gurbetçilerin birçoğu yazlık izin tarihlerini ayarlamış ve ona göre plan yapmaya başlamış. Ancak bir kısım gurbetçi bir şeyi unutuyorlar(!)  Oturum ve pasaport süreleri..

Geçtiğimiz gurbet yolu sezonunda gurubumuza, sayfamıza atılan yorum ve paylaşımları gördükçe, bu sezon başlamadan önce en basit konuların dahi üzerinde durmayı planlıyoruz. Geçtiğimiz sezonda Almanya'dan Macaristan'a gelmiş ve Sırbistan sınırında aile bireylerinden bir kişinin pasaport süresinin geçtiğini öğrenenlerden, Türkiye'ye giderek tatillerini yapıp oturum sürelerinin bittiğini Bulgaristan Sınır Kapısında öğrenenlere kadar hararetli bir sezon daha geride kalmıştı.

Özellikle ezbere iş yapmamız her zaman bizlere kaybettiğini dilimiz yanınca anlıyoruz. Yola çıkmadan aylar önce hazırlık yapıyoruz. Ancak pasaport sürelerini "hala süresi var" diyerek kontrol etmeden ya da çocuklar ile yetişkinlere verilen süreleri bir tutup "daha 2 sene önce yeniledik" diyerek maalesef kontrol etmeden yola çıkıyoruz. Yukarıda anlattığımız olayın hepsi buna benzer olaylar sonucu gerçekleştiğini bilmenizi isteriz.

Sila Yolu Ülkelerinde Geçerli Pasaport ve Oturum Süreleri

  • Sırbistan: en az 6 ay geçerliliği olan pasaport (Türkiye'ye gittikten sonra, dönüşte Sırbistan'a giriş yaptığınız günden itibariyle en az 6 ay)
  • Bulgaristan: en az 6 ay geçerliliği olan pasaport (Türkiye'ye gittikten sonra, dönüşte Bulgaristan'a giriş yaptığınız günden itibariyle en az 6 ay)
  • Hırvatistan: en az 6 ay geçerliliği olan pasaport (Türkiye'ye gittikten sonra, dönüşte Hırvatistan'a giriş yaptığınız günden itibariyle en az 6 ay)
  • Macaristan: en az 6 ay geçerliliği olan pasaport (Türkiye'ye gittikten sonra, dönüşte Macaristan'a giriş yaptığınız günden itibariyle en az 6 ay)
  • Makedonya: en az 6 ay geçerliliği olan pasaport (Türkiye'ye gittikten sonra, dönüşte Makedonya'ya giriş yaptığınız günden itibariyle en az 6 ay)
  • Yunanistan: en az 6 ay geçerliliği olan pasaport (Türkiye'ye gittikten sonra, dönüşte Yunanistan'a giriş yaptığınız günden itibariyle en az 6 ay)
Yukarıdaki pasaport bilgileri Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olan kişiler için geçerlidir. Kimler pasaportsuz sila yolu yolculuğu yapabilir adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Yorumları Gör
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2020 Sila Yolu 2020 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri