Sila Yolu 2021 Corona Virüs Son Durumu Kapılar Açık Mı?

Sila Yolu 2021
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2021'ye Hemen Katıl
Sila Yolu 2021 Corona - SON GÜNCELLEME: 21 Haziran 2020
Corona virisü salgını başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle gurbetçilerin Sila yolu 2021 Corona son durumu hakkında sınır kapıları açık mı? Türkiye'ye gidebilir miyim? gibi birçok soruyu mail, sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemiz üzerinden bize yöneltmektedir. Bu yazımızda Corona virüs güncel son durumu hakkında sizlere son haberleri vereceğiz.

Sıla Yolu 2021 Corona Virüsü Son Durumu

Avusturya Son Durum

Avusturya üzerinden transit geçişlere izin verilmektedir.

İsviçre Son Durum

İsviçre üzerinden transit geçişlerde herhangi bir sorun yoktur. 

Macaristan Son Durum

Macaristan'dan transit geçişler olağan bir şekilde yapılmaktadır. Macaristan'dan transit geçiş yapacaklardan herhangi belge istenmemektedir.

Sırbistan Son Durum

Sırbistan Hükümeti, 22 Mayıs 2021 itibariyle ülkeye giriş yapacaklardan Corona testi istemeyeceğini duyurdu. Sırbistan'a girişlerde herhangi bir sorunla karşılaşmadan rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Sınırda COVID-19 hakkında talimatlar içeren bir broşür verilmektedir.

  Bulgaristan Corona Son Durum

  Bulgaristan, transit geçişler için gümrük girişlerinde 'Transit Geçiş Formu' imzalatmaktadır. Bunu imzaladıktan sonra Bulgaristanı transit olarak ve herhangi bir test veya karantina olmadan geçmeniz mümkündür.

  Kuzey Makedonya Son Durum

  Kuzey Makedonya ülkeden transit geçişlerin 5 saat içinde yapılması halinde izin vermektedir. Sınır kapısı girişinde doldurulan transit geçiş formunu size veriyorlar ve bunu çıkış yapacağınızda ilgili gümrük memuruna teslim ediyorsunuz. Bu sayede 5 saatte ülkeden çıkıp çıkmadığınız kontrol ediliyor. Eğer 5 saati geçerseniz para cezasıyla karşılaşıyorsunuz. Transit geçiş yapabileceğiniz sınır kapıları: Sırp - Makedon Tabanovce sınır kapısı, Bulgar - Makedon Deve Bair sınır kapısı, Yunan - Makedon Bogorodica sınır kapısı, Kosova - Makedon Blace sınır kapısı, Arnavut - Makedon Kjafasan sınır kapısı ve hava trafiğinin yeniden başlamasından sonra transit uçuşlar için Üsküp Havaalanı.

  Hırvatistan Son Durum

  Hırvatistan'dan transit geçişler mümkündür.

   Slovenya Son Durum

   Slovenya üzerinden transit geçiş, ülkeye girdikten sonraki 24 saat içinde terk etmek koşuluyla mümkündür. Bu nedenle Slovenya üzerinden Hırvatistan'a transit geçiş mümkündür.

   Çekya Son Durum

   Çek Cumhuriyetine İsveç, Portekiz, Belçika ve İngiltere haricindeki ülkelerden gelen ve transit geçiş yapacak vatandaşlar eskisi gibi geçiş yapabilir. Bu sayılan ülkeler turuncu ve kırmızı kategoride olduğundan dolayı T.C. Prag Büyükelçiliğiyle iletişime geçerek transit geçişleri hakkında Elçiliğe bilgi vererek, Elçiliğinde Çek İçişler Bakanlığına transit geçişiniz hakkında bilgileri göndermesi gerekiyor.

   Slovakya Son Durum

   Slovakya üzerinden Avusturya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti'ne transit seyahatler sorunsuz bir şekilde tekrar mümkündür.

   İtalya Son Durum

   3 Haziran 2021 itibariyle İtalya sınırlarını AB üyesi ülkelere açtı. Transit olarakta aracınızla İtalya'dan geçmeniz mümkündür. İtalyan yolcu gemilerinin işletmesi askıya alındı. İtalyan limanlarında yabancı bayrağı taşıyan yolcu gemilerinin yanaşması yasaklanmıştır.

   Yunanistan Son Durum

   Türkiye'ye geçiş kapalı. Türkiye'den Yunanistan'a giriş 30.06.20 kadar sadece Yunan vatandaşlarına, Yunanistan'da oturum izni olanlara, Yunanistan'da daimi yaşayanlara veya Yunanistan'da mesleğini  icra ettiklerini kanıtlayanlara açık. Bulgaristan üzerinden kara yoluyla giriş ve çıkış mümkündür, COVID-19-Testler rastgele yapılır. Ancak 30 Haziran 2021'ye kadar Arnavutluk veya Kuzey Makedonya'dan giriş mümkün değil. Deniz yoluyla Yunanistan'a / Yunanistan'dan yolculuk şu anda mümkün değildir (mal trafiğindeki sürücüler hariç). İtalya, Arnavutluk ve Türkiye'ye giden feribotlar (insanlar) 30 Haziran 2021'ye kadar askıya alınacak.

   Sıla Yolu Corona Sık Sorulan Sorular

   Sila Yolu 2021 nasıl olacak

   Sila yolu 2021 geçtiğimiz günlerde grubumuzda yaptığımız ankette "Bu sene sınır kapılarındaki kısıtlamalar kaldırıldığında Türkiye'ye kara yoluyla gitmeyi düşünüyor musunuz?" anketine katılanların %61,5 Evet, %27 Hayır, %11,50 Kararsız sonucu çıktı. Bu yıl geçen seneler gibi olmayacağı aşikar Sılayolu 2021 nasıl olacak diye birçok mesaj alıyoruz. Evet. bu sene geçmiş seneler gibi olmayacak. Bundan sebeple virüsün hala geçerli olduğunu, riskli olduğunu, yollarda dinlenme tesislerinde bulaşabileceğini unutmamamız gerekiyor. Bundan sebeple yanımızda maskemizi, eldivenlerimizi ve koruyucu jellerimizi, kolonyamızı yola çıkmadan hazır etmeliyiz. Yollardayken başka gurbetçilerle birebir mesafemizi korumalı, sosyal mesafemizi ona göre ayarlamalıyız. Dinlenme tesislerinde genellikle kapalı, klimalı ortamlarda bulunmamalıyız. 

   Sınır kapıları ne zaman açılacak?

   Avrupa Birliği Komisyonu, birlik üyesi devletlere önerdiği 15 Haziran'a kadar ilk etapta Schengen iç sınırlarının açılması, bunda başarı sağlanırsa dış sınırların açılmasını önermişti. Bu da demek oluyor ki birçok ülkeye seyahat etmek 1 Temmuzdan itibaren mümkün gözüküyor.

   Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
   Benze Yazılar
   Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
   © Copyright 2021 Sila Yolu 2021 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri