Sılayolunda Dinlenme Tesisleri Konaklama Yerleri Hoteller Nereler?

Sila Yolu 2020
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2020'ye Hemen Katıl
Gurbetçilerin Türkiye'ye ya da Türkiye'den yaşadıkları şehirlere kilometrelerce yollardan, geçtikleri ülkeler ve şehirlerde en çok can güvenliklerini düşünmektedir. Özellikle balkan ülkelerinde geçmişte yaşanan hırsızlık, yankesicilik olaylarından dolayı birçok gurbetçi yola çıkmadan önce kuşkulu olarak yola çıkıyor. Bundan dolayı güvenli konaklama yerleri, dinlenme tesisleri, kaliteli yakıt istasyonları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Bu yazımız Sılayoluna çıkacak tüm gurbetçilerimize bir öneri niteliğinde olmakla beraber önerilerinizi ve görüşlerinizi bizlere bildirebilirsiniz.

Family Hotel Macaristan

Ailenizle birlikte güvenle konaklayabileceğiniz, işletmesinin Türk vatandaşları tarafından yapılan ve Türk kültürüne dair birçok şeyi bulabileceğiniz Family Hotel Macaristan, Budapeşte'den Röszke Sınır Kapısına gidiş ve dönüş yönünde Macaristan'ın Szeged bölgesinde bulunmaktadır. Eğer burada konaklamayı düşünüyorsanız oda olup olmadığı konusunda yola çıkmadan ya da Macaristan'a girdiğinizde arayarak rezervasyon işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Puanlar: Google: 4,1/5 - Booking: 8,6/10 - Facebook: 4,5/5 - Tripadvisor: 4.0/5

Bosphorus Hotel Aleksinac Sırbistan

Sırbistan'da otel ve konaklama yeri arayanlar için Sırbistan ile Bulgaristan Sınır Kapısına yakın olan Niş şehrine varmadan Aleksinac bölgesinde bulunmakta olup, işletmesinin Türk vatandaşları tarafından yönetilen Bosphorus Hotel'de konaklayabilirsiniz. Otel'de Türk yemeklerinden, Türk kültürüne kadar bir çok olanak mevcuttur. Ancak sıla yolu sezonunda otelde konaklayanların çok yoğun olduğundan dolayı önceden rezervasyon oluşturmanız gittiğinizde yer olmaması hususunda mağduriyet yaşamanızı engelleyecektir. Ayrıca Otel'in yanından Türk kültürüne ait birde restorant bulabileceğiniz Istanbul Restaurant bulunmaktadır.
Puanlar: Google: 3,9/5 - Booking: 8,2/10 - Facebook: 4,7/5 - Tripadvisor: 3,5/5

Türkiyem Park Restaurant & Motel Sırbistan Pirot

Sırbistan'da bir diğer dinlenme tesisi ve konaklama önerilerinde sırada Türkiyem Restaurant & Motel Pirot var. 5 yıldan beri Türk vatandaşı olan aile tarafından hizmet veren işletme, Türk kültürüne ait bir çok yemek çeşidi sunmaktadır. İşletmenin belirtmesine göre Varan Turizm, Ulusoy Turizm, Yazıcıoğlu Turizm başta olmak üzere birçok tur şirketinin burada mola vermektedir. Türkiyem Restaurant & Motel ayrıca Motel olarak da gurbetçilere hizmet vermekte olup, tesisin 7 gün 24 saat boyunca sabit 25 kamera ile güvenliğin sağlandığı belirtildi.
Puanlar: Google: 3,9/5 - Booking: 7,5/10 - Facebook: 4,2/5

Tes Tamirhane & Hotel Jagodina Sırbistan

Sırbistan'da bir diğer işletme Tes Hotel adı altında hem araç tamiri hemde otel işletmeciliği yapmaktadır. Özellikle gurbetçilerin yolda kalan araçlarını ya da uzun sürecek araç tamiri sonucu otellerinde konaklama fırsatı vermektedir. İşlemesi Türk vatandaşı tarafından yönetilen Tes Hotel & Service Jagodina, gurbetçiler tarafından tercih edilen yerler arasında gösterilmektedir.

Kaptan Restaurant & Motel Romanya

Romanya'da Türk vatandaşlarının işlettiği Kaptan Park, içerisinde Motel, Yakıt ve Restaurant hizmeti verdiği özellikle Romanya üzerinden Türkiye'ye ya da Avrupa'ya giden Türk vatandaşlarının uğrak yeri olduğu, menüsünde Türk yemeklerini barındıran aileler içinde uygun bir işletme olduğu daha önceki Romanya üzeri Türkiye yolu adlı yazımızda belirtmiştik. Romanya üzeri Türkiye sila yolu yolculuğu yapacak gurbetçiler burada dinlenebilir, konaklayabilir ve yemek yiyebilirler.
Puanlar: Google: 3,8/5 - Foursquare: 7,1/10 - Facebook: 4,4/5

İlerleyen günlerde incelemelerimize yeni hotel ve dinlenme tesisleri eklenecektir. İşletmenizin buraya eklenmesini istiyorsanız, silayolundayiz@gmail.com üzerinden işletmenizi tanıtır mail attığınızda buraya eklenecektir. Ayrıca öneri ve fikirlerinizi de bu mail adresinden bizlere iletebilirsiniz.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Yorumları Gör
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2020 Sila Yolu 2020 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri