Almanya Sınırlarını Açmaya Cumartesi Başlıyor

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Almanya, Corona virüs salgınının çıktığı 16 Marttan beri tüm komşu ülkelere sınırlarını kapatmıştı. Salgının kontrol altına alınması sonrası tedbirler birer birer gevşetiliyor. Eyaletlerin bazılarında restaurantların açılmasıyla başlayan gevşetmeler, Cumartesi günü Lüksemburg'a sınırlarını açılmasıyla devam edecek.

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Avusturya, İsviçre ve Fransa sınırlarının kademe kademe açacağını bununda 15 Haziran'a kadar süreceğini ve sınır kontrollerinin kademe kademe kalkacağını belirtti. Bakan Seehofer, Fransa, İsviçre ve Avusturya ile olan sınırlardaki kontrollerin bu ülkelerle yapılan anlaşmaya göre 15 Haziran'a kadar uzatıldığını belirtti.

Bu zamana kadar yapılan sınır geçişlerin zorunlu sebepleri olanların geçişine izin verdiklerini belirten Seehofer, sınır bölgelerindeki yerleşim yerlerinde yaşayanların da aile bağları ya da okullarının komşu ülkede olanlara da geçişlerde izin verdiklerini belirtti.

Lüksemburg Almanya Sınırı Açılıyor

Seehofer, 15 Mayıs itibariyle ilk başta sınır kontrollerini Lüksemburg'a kaldırılacağını belirtirken, Danimarka hükümetiyle de sınır kontrollerini kaldırmak için temasta olduklarını belirtti.

konuyla ilgili açıklama yapan Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn sınırın açıldığını duyururken "Schengen Anlaşmasının kademeli olarak eski durumuna getirilmesi konusunda önemli bir işarettir" dedi.

Hollanda, Belçika, Polonya ve Çekya ile Görüşüyoruz

Sınırların 16 Martta kapatmasıyla Almanya, Hollanda, Belçika, Polonya ve Çek Cumhuriyeti'nde herhangi bir sınır kontrolü uygulamamıştı. Polonya ve Çek Cumhuriyeti ise sınır geçişlerini yabancılara hala kapalı tutuyor. Almanya ile Polonya sınırında ise geçişlerin Polonya'nın belirlediği sınır kontrollerinden yapılmaktadır.

Seehofer, Haziran ayından itibaren Avrupa'da sınır kontrollerinin kalkacağını, geçişlerin eskiye döneceğini belirtirken Federal Dışişleri Bakanlığı'ndan dünya çapında yapılan seyahat uyarısı 14 Haziran'a kadar geçerlidir. Bu Almanların yurt dışında tatile gitmemesi gerektiği anlamına gelir. Bu, diğer Avrupa ülkeleri için de geçerlidir.

Ayrıca Almanya Federal Hükümeti, Schengen ülkeleri arasındaki seyahatler içinde mevcut karantina düzenlemesini kaldırılmasını tavsiye ettiği bildirildi.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri