Bulgaristan Otoban Çalışmaları Bitti mi?

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Geçtiğimiz sene Kalotina ve Slivnitsa yolunun yaklaşık 5 km'lik bölümü trafiğe kapalıydı. Sebebi ise yeni yapılan otoban çalışmalarından kaynaklandığında dolayı gurbetçiler taşlı yollardan geçmek zorunda kalmıştı. Bu yıl ise geçen sene gibi o taşlı yollardan geçilmeyeceği belirtilirken, yaptığımız araştırmalara göre Dragoman ve Slivnitsa 15 km'lik otoban 2021 Haziran, Kalotina Sınır Kapısı ile Dragoman arasındaki 15 km'lik otoban ise 2022 yılında tamamlanması beklenmektedir. 

Kalotina - Dragoman - Slivnitsa Otobanı

Geçtiğimiz yıllarda özellikle Dragoman bölgesinde yaşanan trafik kazaları ne yazık ki birçok gurbetçimizin hayatını kaybetmesine sebep olmuştu. Yolların tek şeritli olması sebebiyle özellikle virajlarda yaşanan kazalardan dolayı bu yol çoğu gurbetçiyi buradan geçerken hala tedirgin etmektedir.

Avrupa Birliğinin katkısı ile Kalotina - Slivnitsa arası, Bulgar hükümetinin katkısıyla da Dragoman ile Slivnitsa arasındaki otoban çalışmaları geçtiğimiz sene başladı. Otobanın her iki yönü çift şeritli ve acil geçiş yoluyla birlikte yapılacağı belirtirken bu otobanın, Batı Avrupa ile Türkiye'yi birbirine bağlayan en kısa yol olan Budapeşte - Belgrad - Sofya - Filibe - İstanbul güzergahında olmasıyla birlikte kesintisiz otoban ile ulaşımın yapılması beklenmektedir.

Kalotina - Dragoman - Slivnitsa otobanı tamamlanmasıyla birlikte yolculuk sürelerinde de azalacağı, yolcuların güvenli bir yolculukla bu bölgeden geçiş yapabileceği belirtilmektedir.

Ayrıca geçtiğimiz yıl Kasım ayında Niş-Pirot-Dimitrovgrad otobanı araçların geçişine açılmıştı. Bu sayede geçtiğimiz senelerde geçilen Pirot tünelleri tarihe karışarak artık Pirot tünelleri yerine yeni yapılan Niş-Pirot-Dimitrovgrad otobanından geçiş yapılacaktır. Pirot Otobanı açıldı mı? adlı haberimizi okuyabilirsiniz.

Bulgaristan Otoban Bitti mi? Ne Zaman Bitecek?

  • Kalotina/Sırbistan - Dragoman 2022
  • Dragoman - Slivnitsa Haziran 2021

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri