Dereköy Sınır Kapısı Yaya Girişlerine Kapatıldı

Sila Yolu 2020
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2020'ye Hemen Katıl
Bulgaristan ile Türkiye'nin Kırıkkale ili arasında bulunan Dereköy Sınır Kapısında, yolcuların yaya olarak giriş yapmasının Kırklareli Valiliği 2020/38 sayılı İl Hıfzısıhha Kurul Kararı ile yasaklandığı belirtildi.

Corona virüs tedbirleri kapsamında gümrük kapılarından alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Bulgaristan ve Türkiye arasında bulunan Dereköy Sınır Kapısı yaya olarak geçişlere kapatıldı. Ancak geçişler araçlarıyla sila yolu yolculuğu yapan Türk vatandaşlarını, Türkiye'de oturum iznine sahip Yunanistan, Bulgaristan ve üçüncü ülke vatandaşların sınır geçişlerini etkilememektedir.

Giriş Yapanlara 14 Gün Karantina Kuralı

Yurt dışından araçlarıyla Dereköy Sınır Kapısına gelen Türk vatandaşları veya Türkiye'de oturum iznine sahip Yunan, Bulgar ya da 3.ülke vatandaşlarının gümrük kapısından geçişlerinde belirlenen yerlerde karantinaya 14 günlük karantina altına alınacakları belirtildi. 

Kırklareli Valiliğinin yaptığı duyuru şu şekilde;
"Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan Kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu, 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununun 26. Maddesine istinaden toplanmış olup, mezkur kanunun 27. ve 72. maddeleri kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Bulgaristan ile sınır kapımız olan Dereköy Kara Hudut Kapısı yaya yolcu giriş-çıkışlarına kapatılmıştır. Sınır kapımızda hususi araç ile giriş yapmak isteyen Türk vatandaşları ile ülkemizde oturum iznine sahip Yunanistan, Bulgaristan ve üçüncü ülke vatandaşların 2020/38 sayılı İl Hıfzısıhha Kurul Kararı ile 14 gün belirlenen yerlerde karantinaya alınmasının devam edilmesine, oy birliğiyle karar verildi."

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Yorumları Gör
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2020 Sila Yolu 2020 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri