Sırbistan Corona Testi Olmadan Sınır Geçişlerini Onayladı

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Geçtiğimiz günlerde Sırbistan Halk Sağlığı Kriz Personeli tarafından Hükümete, sınır kapılarından geçişlerde negatif PCR testi (Corona) zorunluluğu olmadan yerli ve yabancı kişilerin Sırbistan'a girişinin serbest olmasını önermişti. Bugün Sırbistan Parlamentosunda oylanan öneri kabul edildi. Artık Sırbistan'a girişlerde Corona testi olmadan girebileceksiniz.

Sırbistan Hükümeti bugün saat 13.00'de bir araya gelerek, geçtiğimiz Salı günü Sırbistan Halk Sağlığı Kriz Personeli tarafından Hükümete önerdiği Covid-19 yönelik tavsiyelerini tartıştı. En önemli öneri ise gurbetçileri yakından ilgilendiren, Sırbistan'a girişte Corona testi zorunlu mu? konusuydu. Hükümet yetkilileri yaptıkları toplantıda aldıkları karar ile bu zorunluluğu ortadan kaldırdı.

Öneride belirtilenlere göre Sırbistan'a giriş yapacak yerli ve yabancı kişilerin herhangi bir Corona testi gösterme zorunluluğu olmadan Sırbistan'a girişlerinin serbest olacağı belirtildi. Bugün toplanan Hükümet kabinesinde kabul edilen karara göre 22 Mayıs 2020 Cuma günü itibariyle tüm Sırp sınır kapılarında geçişlerde yolcularda bu şart aranmayacak. Ancak "virüs belirtileri" gösteren kişilerin ise gözetim altına alınacağı bildirildi.

1 Haziran'dan İtibaren Sınırlarını Açıyor

Blic'in haberine göre Sırbistan, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan arasındaki sınırlar 1 Haziran'da, Yunanistan ise tüm ülkelere 15 Haziran'dan itibaren turizme açık olacağı belirtildi.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri