Sırbistan İçin Gurbetçilere Elçiliğimizden Önemli Duyuru

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Ülkemizin Sırbistan Belgrad Büyükelçilği tarafından Sırbistan topraklarına giriş yapacak vatandaşlarımız için bir duyuru yayınladı.

Duyuru da daha önce belirttiğimiz gibi Sırbistan makamlarının ülkeye giriş için şart koyduğu son 72 saat içinde yapılan SARS-CoV-2 virüsü taşımadıklarına dair negatif PCR test sonucu ibraz edenlerin girişine izin verileceği belirtildi.

Belgrad Büyükelçiliği Uyardı

Sırbistan Resmi Gazetesinde yayımlanan, yabancı şahısların Sırbistan'a girişlerinde aranacak şartlara ve uygulamalara ilişkin bazı kararlar aşağıda sunulmuştur.

Bulaşıcı hastalıkların önlenmesi amacıyla, aşağıda belirtilen şartlarla, yabancıların Sırbistan'a girişlerine izin verilecektir:
  •  Gelmiş oldukları veya Sırbistan'a giriş yaptıkları ülkenin yetkilendirilmiş ulusal tanı laboratuarlarınca düzenlenen ve son 72 saat içinde yapılan SARS-CoV-2 virüs taşınmadığına dair negatif PCR test sonucu ibraz eden, ikamet izni ya da transit geçiş izni bulunan yabancılar (Sırbistan'dan transit geçiş izinleri Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve inşaat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı temsilcileri tarafından oluşturulan Hükümet Çalışma Grubu tarafından verilmektedir).
(Sırbistan'a girişine izin verilen şahısların Sırbistan Cumhuriyeti'nden transit geçişlerine ya da Sırbistan'da konaklamalarına dair koşullar bahsekonu Hükümet Çalışma Grubu tarafından belirlenecektir.)

Covid-19'un Sırbistan'a getirilmesinin ve yayılmasının önlenmesi, ayrıca salgının bastırılması amacıyla Sırbistan'a giren Sırbistan Cumhuriyeti vatandaşları ve süreli ya da süresiz ikamet izni hamili yabancılar için 14 gün süreyle tıbbi gözetim (ev karantinası) önlemi uygulanacaktır. Epidemiyolojik duruma ve yapılacak risk değerlendirmesine göre, ilgili Bakan tarafından farklı tıbbi gözetim önlemleri de belirlenebilir.
  • Sırbistan Cumhuriyeti'ne geldikleri ya da giriş yaptıkları ülkenin yetkilendirilmiş ulusal tanı laboratuarlarınca düzenlenmiş olan ve son 72 saat içinde yapılan SARS-CoV-2 virüsü taşımadıklarına dair negatif PCR test sonucu ibraz edenler ve (Covid-19'a ilişkin herhangi bir semptom göstermemeleri şartıyla) yurtdışında 72 saatten az kalanlar, SARS-CoV-2 virüsünün sebep olduğu akut solunum hastalığına karşı 14 gün süreyle tıbbi gözetim önlemi (ev karantinası) uygulanmadan Sırbistan Cumhuriyeti'ne girebileceklerdir.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri