YTB Başkanı Abdullah Eren'den Sıla Yolu 2020 Hakkında Önemli Açıklamalar

Sila Yolu 2021
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2021'ye Hemen Katıl
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren Sıla yolu 2020 yolculuğu hakkında detaylı bilgilere yer verdi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, geçtiğimiz gün Ramazan Aktaş'ın yayın konuğu oldu. Eren, sılayolu 2020 için umut verici açıklamalar yaptı. YTB Başkanı Abdullah Eren bu yıl gurbetçilerimizin araçlarıyla Türkiye'ye gelebileceğini belirtirken, şuan için Türkiye'de karantina yok ancak 14 günlük ev karantinası var. Türkiye'ye yurt dışından gelen vatandaşlarımız sınır kapılarında muayene edilerek 14 günlük ev karantinasına alındığını belirtti. 

Başkan Eren yurt dışından gelen vatandaşların 14 günlük ev karantinasına alınmasının bayramdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak yeni düzenlemelere göre ev karantinası devam mı eder, esneklik mi getirilir o zaman belli olacağını belirtti.

Türkiye'ye Araçlarla Gelinebilecek

Başkan Abdullah Eren, gurbetçilerimizin bu yıl araçlarıyla Türkiye'ye gelebileceğini belirtirken açıklamalarının satır başları şu şekilde;
- Bu sene Türkiye'ye gelmek isteyen vatandaşlarımız olacak.
- 10 Haziran'dan sonra uçuşlar açılıyor.
- 15 Haziran'dan önce Türkiye'ye gelecek gurbetçi sayısının yoğun olmayacağını düşünüyoruz.
- YTB Sıla yolu projemizi bu sene tekrardan hayata geçireceğiz. Sırbistan olmazsa, Kapıkule'de projemizi hayata geçirebiliriz.
- Sıla yolunda güvenli güzergah çalışmamız var.
- Sırbistan ve Bulgaristan'dan transit geçişlere izin var.
- Bu sene kara yoluyla gelmek isteyenleri ülkeler belli tedbirler çerçevesinde, transit geçişlerde bir takım kağıtlar imzalatılarak ülkeden çıkıldığına emin olacak, Türkiye'ye araçlarla gelinebilecek.
- Türkiye karantina uygulamasını kaldırdı. Ama gelen vatandaşlarımızı sınır kapılarında bir muayene, muayeneden sonra onlardan evlerinden 14 gün çıkmamalarını isteyecekler. Ama bayramdan sonrasını takip ediyoruz, Cumhurbaşkanımız bugün yeni düzenlemeleri bayramda sonra duyurucağız dedi. Tekrar bu 14 günlük ev karantinası devam mı eder, esneklik mi getirilir açıkcası takip ediyoruz.
- Şimdilik sınır kapıları açılıyor gibi gözüküyor. Sırbistan açıldı, Bulgaristan açıldı, Türkiye'de Kapıkule'de gerekli düzenlemeleri yaparak vatandaşlarımızın geçişleri kolaylaştırılacaktır.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2021 Sila Yolu 2021 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri