Almanya Giriş Kısıtlamalarını 30 Hazirana Uzattı

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Almanya, üçüncü ülkelerden gelecek olan yolcular için giriş yasaklarını 30 Haziran 2020'ye kadar uzattı.

17 Martta alınan karar üzerine Almanya Federal Cumhuriyeti üçüncü ülkelerden gelen yolcuların girişlerini 15 Mayıs'a kadar yasaklamıştı. 15 Mayıs itibariyle dünya genelinde vakalarda herhangi bir azalma meydana gelmediği için bu tarihi 15 Haziran'a kadar uzattı.

Federal Almanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği'nin bugün yaptığı açıklamaya göre, "17 Mart 2020 tarihinde Federal Almanya İçişleri Bakanlığı tarafından, üçüncü ülkelerden gelen yolcular için uygulanan giriş yasağının 30 Haziran 2020 tarihine kadar devam etmesine karar verilmiştir." denildi.

Bu Kısıtlama Kimleri Kapsıyor?

Federal Almanya Cumhuriyeti'ne giriş kısıtlamasının 30 Hazirana uzatılması üzerine özellikle turistik, aile birleşimi, eğitim, iş vs. gibi alanlarda vize başvurusu yapmak isteyenler bu yasak kapsamındadır. Federal Almanya Cumhuriyeti'nin Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya Konsoloslukları da bu kısıtlamalardan dolayı vize başvurularına 30 Haziran'a kadar ara vermiştir.

Bu kısıtlamaya Alman vatandaşı, Almanya'da oturumu olan kişiler, Sağlık personeli ve sağlık araştırmacıları, hasta bakım personeli, Mal taşımacılığı ve diğer gerekli sektörlerde çalışan nakliye personel, Görevlerini icra ediyor olmaları durumunda; diplomatlar, uluslararası kuruluş çalışanları, askeri personel, insani yardım alanında çalışanlar,Transit yolcular muaftır.

Özellikle bu kısıtlama, gurbetçilerin Türkiye'den ziyaretlerine gelen anne, baba, kardeş, arkadaş vs. gibi turistik amaçlarla gelecek kişileri kapsamaktadır. Bu süre zarfında vize başvurusu yapamayacakları gibi turistik amaçlarla da 30 Haziran'a kadar seyahat edemeyeceklerdir. Ayrıca evlilik amacıyla yapılan Almanya Aile Birleşimi vize başvuruları da bu kapsamda vize başvuruları 30 Haziran'a kadar yapılamayacaktır.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri