Bulgaristan'da Gümrükte Beklerken Buna Dikkat Edin!

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Araçlarıyla Türkiye'ye giden gurbetçilerin en çok şikayetçi olduğu ülkelerin başında gelen Bulgaristan'da, gümrüklerde yere çöp ve izmarit atmamaya dikkat edin.

Yıllardır gurbetçilerimizin transit geçişlerinde ödedikleri otoban parası, dezenfektan ücreti, yeme, içme gibi hizmetler karşılığında döviz girişinde artış sağlayan Bulgaristan, geçtiğimiz senelerde Bulgar gümrüklerinde görevlendirdiği memurlarıyla yeni bir gelir kapısı arama peşine düşmüş ve birçok gurbetçiye ceza yazılmıştı.

Sila Yolu 2020 sezonunda da olması beklenen bu uygulamada, Bulgar gümrüklerinde görevlendirilmiş memurların, araçların arasında dolaşarak, araçtan izmarit ya da çöp atanları direkt tespit ederek para cezası kesmektedir. Bir kaç yıldır süren bu uygulamada, Bulgaristan gümrüğünde yere çöp ya da izmarit atmanın cezası 20 euro'dur.

‘Komşu yere çöp attın, pasaportunu ver, 100 Euro ceza’

Geçmişte gümrük kapısında sıranın kendisine gelmesini bekleyen Fransalı bir gurbetçi, elindeki izmariti yere atıp söndürdükten sonra bunu gören bir görevli, ‘Yere çöp attın, pasaportunu ver, ceza’ dediği ve 100 euro talep ettiği öğrenildi. Fransalı gurbetçimiz ise uzun uğraşlar sonucu 50 euro ödeyerek gümrükten çıkabildi.

Gurbetçilerimizin yoktan yere paralarından olmaması amacıyla yola çıkmadan önce yanlarına taşınabilir küllük ve çöp poşeti almasını tavsiye ederiz.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri