Prag Büyükelçiliğimizden Transit Geçişler Hakkında Önemli Duyuru

Sila Yolu 2020
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2020'ye Hemen Katıl
Prag Büyükelçiliğimiz tarafından Almanya, Avusturya, Macaristan ve Slovakya’da oturumu olan Türk vatandaşlarının Çekya'dan herhangi bir sınırlama, PCR testi, karantina ve seyahat amacının belirtilmesi gibi kısıtlamalar olmadan transit geçiş yapabileceğini belirtti.

Almanya, Avusturya, Macaristan ve Slovakya ülkelerinde oturumu olan vatandaşların Çekya'dan transit geçiş için herhangi bir engellemeyle karşılaşılmadığı belirtilirken, bu ülkeler dışında oturumu olan vatandaşların ise T.C. Prag Büyükelçiliğimize ulaşarak kendileri adlarına düzenlenecek Nota'nın Çek İçişler Bakanlığına gönderilmesiyle transit geçiş yapabilecek.

Diğer ülkelerden gelerek Çekya'dan transit geçmek isteyen vatandaşların Prag Büyükelçiliğimize; Pasaport ve oturum kartı örnekleri, Çekya'ya giriş ve çıkış tarihleri, giriş ve çıkış yapılacak sınır kapılarının isimleri, aracınızın plaka numarası, Çekya'da izlenecek güzergahı belirterek Büyükelçiliğimiz tarafından Nota oluşturulup Çekya İçişler Bakanlığına gönderilecektir. Nota Çekya'ya girişinizden en geç 24 saat önce Çek makamlarına iletilmelidir.

Transit geçiş yapacak vatandaşların Çekya'dan en fazla 24 saat içerisinde ve asgari sayıda duraklamayla geçiş yapılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca Çekya 15 Haziran itibariyle ülkelere yeşil, turuncu ve kırmızı renk kategorileri verecek olup yeşil kategorideki ülkelerden gelen vatandaşların Çekya'ya girişlerinde herhangi karantina ve teste tabii olmayacağı belirtilmektedir.

Turuncu ve kırmızı ülkelerden gelen vatandaşların ise yukarıda belirtilen Nota uygulaması devam edecek olup, gerekli belge ve bilgilerin zamanında T.C. Prag Büyükelçiliğimize iletilmesi gerektiği belirtildi.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Yorumları Gör
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2020 Sila Yolu 2020 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri