Sırbistan Sıla Yolu Projesi İçin 11 Polisimiz Sırbistan''da!

Sila Yolu 2022
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2022'ye Hemen Katıl
Türkiye İçişler Bakanlığı ile Sırbistan arasında ortaklaşa gerçekleştirilen 'Sırbistan Sıla Yolu Projesi' kapsamında kara sınır kapılarında görev yapmak için Sırbistan'da.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sırbistan İçişleri Bakanı Nebojsa Stefanovıc arasında 2019 yılında gerçekleştirilen Budapeşte süreci 6. Bakanlar Konferansı kapsamında yapılan görüşmede Türk vatandaşlarının Sırbistan’da yoğun olarak kullandığı hudut kapılarında Türk Polisi görevlendirilmesi kararı alınmıştı. Bu karar doğrultusunda 15 Haziran-15 Eylül 2019 döneminde Sırbistan’ın Bulgaristan, Macaristan ve Hırvatistan Kara Hudut Kapılarında 1’i Emniyet Müdürü olmak üzere 11 polis görevlendirilmiştir.

Sırbistan Kara Hudut Kapılarından yıllık ortalama 2 milyon Türk gurbetçinin geçtiği ve Türk vatandaşlarının yoğun olarak kullandığı hudut kapılarında söz konusu projeye 24 Haziran – 20 Eylül 2020 tarihleri arasında da devam edilecek.
 
Proje kapsamında 1 Emniyet Müdürü koordinesinde, Sırbistan-Hırvatistan Batrovci Kara Hudut Kapısında 3, Sırbistan-Macaristan Horgos Kara Hudut Kapısında 3 ve Sırbistan-Bulgaristan Gradina Kara Hudut Kapısında 3 polis memuru ile raporlama yapacak 1 Emniyet  Müdürü olmak üzere toplam 11 polis görevlendirildi.
 
“Sıla Yolu Projesi” kapsamında Sırbistan’ın kara hudut kapılarında görev yapan polisler bir yandan gurbetçi vatandaşların iş ve işlemlerini kolaylaştırırken diğer yandan düzensiz göç ve sahte belgeyle seyahati önleyecek. Bu amaçla bugünden itibaren bahse konu kara hudut kapılarında görev yapmak üzere 11 Türk Polisi Sırbistan’a gitti.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2022 Sila Yolu 2022 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri