Slovakya Büyükelçiliğimizden Transit Geçişler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Sila Yolu 2020
Gümrük Yoğunlukları · Yol Haritaları · Alternatif Sınır Kapıları ve Rotalar · Sila Yolu Haberleri
Sıla Yolu 2020'ye Hemen Katıl
Slovakya Bratislava Büyükelçiliğimiz tarafından, Slovakya'dan transit geçiş yapacak vatandaşlar hakkında önemli bir bilgilendirme yayınladı.

Bratislava Büyükelçiliğimiz tarafından yapılan bilgilendirme mesajında Slovakya'nın, 10 Haziran itibariyle Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan’nın yanısıra Almanya, Liechtenstein, İsviçre, Slovenya, Hırvatistan, Bulgaristan, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Malta, Estonya, Litvanya, Letonya, Finlandiya, Norveç, Danimarka ve İzlanda’yı güvenli ülke ilan ettiğini, bu ülkelerden kara ve hava yoluyla gelen kişilerin Slovakya'ya girişleri serbestleştirildiği, Polonya ile ise sınır kontrollerinin devam ettiği bildirilmiştir.

Ayrıca Elçiliğimiz, Avrupa Birliği üyesi ülkelerinde ikameti bulunanların, vatandaşı oldukları ülkeye dönüş yapan kişilere, Slovakya üzerinden durmaksızın 8 saat içerisinde (yakıt almak dahil) transit geçiş yapabilmeleri mümkün hale getirilmiştir.

Bununla birlikte, bahsekonu üçüncü ülke vatandaşlarının ikamet ettikleri AB ülkesine dönüşte, Slovakya sınırında en geç 96 saat önceden alınmış negatif sonuçlu PCR testi ibraz etmesi gerekecektir (İngilizce, Almanca, Çekçe veya Slovakça). Slovakya'da 8 saatten fazla kalınmaması şartı yine geçerli olacaktır.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, yetişkin içerikler, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ya da yorum yapan Üye/Üyeler’e aittir.
Benze Yazılar
Yorumları Gör
Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezlerden (cookie) faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
© Copyright 2020 Sila Yolu 2020 - All Rights Reserved - Sila yolu otelleri